Facebook

Przewody koncentryczne Cesat

Przewody Cesat to nowa generacja kabli koncentrycznych znajdujących się w ofercie polskiego producenta Zamel, których produkcja opiera się o metodę fizycznego spieniania polietylenu. Zapewnia ona zachowanie na najwyższym poziomie dwóch bardzo ważnych parametrów konstrukcyjnych przewodu, które w rezultacie gwarantują najwyższą jakość przesyłanego sygnału.

Po pierwsze uzyskuje się bardzo dobre przyleganie dielektryka spienionego fizycznie do miedzianej żyły głównej przewodu. Zapewnia to niezmienność parametrów przesyłu sygnału nawet po kilkuletniej eksploatacji. Ponadto do przewodnika nie dostaje się woda.

Po drugie struktura dielektryka posiada bardziej równomiernie rozprowadzone pęcherzyki azotu niż przy chemicznej metodzie spieniania. Najważniejszy jednak jest fakt, iż wszystkie pęcherzyki azotu są zamknięte, co jest główną cechą metody fizycznego spieniania. Otwarte na zewnątrz pory tworzące się przy chemicznej metodzie spieniania wymiernie osłabiają parametr tłumienności przewodu. Poza tym, jeśli kabel pracuje w miejscach narażonych na wilgoć to przez otwarte pęcherzyki następuje podciąganie wody do wewnątrz izolacji. Wówczas przewód bardzo mocno traci swoje właściwości w przewodzeniu sygnału.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas