Facebook

Bezstykowy detektor napięcia Flir VP42

Firma Flir Systems wprowadziła do swojej oferty urządzenie Flir VP42 czyli bezstykowy detektor napięcia z wbudowaną latarką, przeznaczony do diagnostyki i weryfikacji instalacji elektrycznych w budynkach mieszkalnych, komercyjnych i przemysłowych. VP42 ułatwia szybkie diagnozowanie okablowania pod napięciem i neutralnego w celu zapewnienia bezpieczeństwa w miejscu pracy.

Flir VP42 posiada wbudowaną latarkę oraz zabezpieczenie przeciwprzepięciowe CAT IV. Trwały tester rozmiaru długopisu szybko identyfikuje obecność napięcia AC bez stykania się z przewodami, nawet w najnowszych gniazdkach elektrycznych zabezpieczonych przed dziećmi. VP42 upraszcza identyfikację przewodów przez rozpoznanie przewodów neutralnych oraz pod napięciem w gniazdkach, a także skrzynkach przyłączeniowych.

Zainspirowane współczesnymi smartfonami urządzenie VP42 ostrzega wykonawców instalacji elektrycznych o obecności napięcia zarówno za pomocą wielokolorowych wskaźników LED, jak również wibracjami, dzięki czemu użytkownicy nie pominą ostrzeżeń nawet w głośnych lub ciemnych miejscach. Tester posiada antypoślizgową obudowę i wytrzymuje upadki na beton z wysokości nawet 3 m. Jego konstrukcja zapewnia długotrwałe użytkowanie. Każdy miernik VP42 jest objęty trzyletnią gwarancją producenta Flir.

FLIR.eu/VP42

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas