Facebook

Chińczycy chcą przejąć spółkę zależną Sonela

Chińska spółka Ningbo Sanxing Smart Electric jest zainteresowana przejęciem większościowego pakietu Foxytech, spółki zależnej świdnickiego Sonela.

Zarząd Sonel z siedzibą w Świdnicy informuje, że w dniu 4 września 2019 roku wpłynął do siedziby spółki list intencyjny chińskiej spółki Ningbo Sanxing Smart Electric z ofertą zakupu 60 % udziałów w spółce zależnej Foxytech – informuje Sonel

O ustaleniach, które będą wynikać z procesu negocjacyjnego świdnicka spółka poinformuje osobnym komunikatem.

Foxytech został utworzony w 2014 roku przez Sonel i Holley Metering. Od 2016 roku Sonel jest jedynym udziałowcem spółki. Wcześniej posiadał 80% udziałów.

– Spółka Foxytech, która po okresie rozwijania działalności w zakresie inteligentnego domu i miernika środowiskowego pyłków zawieszonych zdobyła kontrakt na współpracę z Grupą Tauron w zakresie dostaw liczników energii elektrycznej. Realizacja tych dostaw powinna zapewnić osiągnięcie dobrych wyników w roku bieżącym. Spółka ta rozwija szereg kontaktów biznesowych z firmami chińskimi w celu pozyskania najnowszych technologii dostępnych na rynku chińskim w dziedzinie Smart Metering. Ambicją tej spółki jest zaistnienie na rynku, jako dostawca rozwiązań inteligentnej transmisji danych pomiarowych – mówił o Foxytechu Krzysztof Wieczorkowski, prezes Sonela w raporcie finansowym za 2018 rok.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas