Facebook

Stacje ładowania PGE będą zasilane w 100% z OZE

PGE Nowa Energia będzie pierwszym w Polsce operatorem stacji ładowania samochodów elektrycznych, który zapewni swoim klientom w pełni ekologiczne zasilanie. Gwarantuje to podpisana ze spółką PGE Energia Odnawialna umowa, na mocy której energia elektryczna w należących do Grupy PGE stacjach będzie pochodzić w 100% z OZE.

Zgodnie z zawartą umową PGE Energia Odnawialna sprzeda PGE Nowej Energii gwarancje pochodzenia energii elektrycznej z OZE w wolumenie 370 MWh do wykorzystania w 2019 roku. Kolejne zostaną udostępnione w następnych latach. Tego typu gwarancja – wydawana od czterech lat przez prezesa Urzędu Regulacji Energetyki – jest dla odbiorcy końcowego potwierdzeniem, że określona w dokumencie ilość energii elektrycznej wprowadzonej do sieci została wytworzona ze źródeł odnawialnych.

Należąca do Grupy PGE spółka PGE Energia Odnawialna jest obecnie największym producentem zielonej energii w Polsce. Posiada 14 farm wiatrowych, 29 elektrowni wodnych, cztery elektrownie szczytowo-pompowe oraz jedną farmę fotowoltaiczną na Górze Żar. Łączna moc zainstalowana wszystkich tych obiektów wynosi blisko 2,2 GW.

Właścicielem i operatorem stacji ładowania jest PGE Nowa Energia. Obecnie spółka dysponuje ponad 50 punktami ładowania w 14 miastach w Polsce. W lipcu i w sierpniu tego roku PGE Nowa Energia uruchomiła nowe ogólnodostępne stacje ładowania w Bogatyni, Jeleniej Górze, Lublinie oraz w Szczytnej w województwie dolnośląskim. Tylko w ciągu ostatniego miesiąca, na wszystkich swoich obiektach spółka odnotowała ponad 1,5 tys. sesji ładowania samochodów elektrycznych. Ta liczba zwiększa się systematycznie, średnio o 10% w każdym miesiącu.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas