Facebook

Ładowarki GreenWay na stacjach Amic Energy

Już wkrótce kierowcy samochodów elektrycznych naładują swoje pojazdy na stacjach GreenWay zlokalizowanych na stacjach paliw Amic Energy (do niedawna Lukoil). Początkowo ładowarki pojawią się w 10 wybranych lokalizacjach. Montaż pierwszych urządzeń rozpocznie się w październiku.

Zarządzająca siecią stacji paliw Amic Energy spółka Amic Polska i operator największej sieci ładowania aut elektrycznych w kraju, GreenWay Polska, podjęły współpracę, w ramach której na stacjach paliw Amic pojawią się szybkie ładowarki sieci GreenWay.
– Współpraca z tak dużą siecią stacji paliw daje nam możliwość oferowania możliwości ładowania na najbardziej atrakcyjnych lokalizacjach. o świetna wiadomość dla elektrycznych kierowców, dla których zasięg i gęstość sieci ładowania bezpośrednio przekłada się na komfort korzystania z pojazdów – oznajmia Rafał Czyżewski, prezes GreenWay Polska.

GreenWay Polska zainstaluje swoje ładowarki na dziesięciu stacjach paliw Amic Energy, dogodnie zlokalizowanych przy głównych trasach w Gdyni, Kielcach, Lesznie, Łodzi, Ostrowie Wielkopolskim, Pile, Rybniku, miejscowości Urzut (przy drodze S8 w gminie Nadarzyn) oraz dwóch stacjach w Warszawie. Spółki są otwarte na poszerzenie współpracy w przyszłości o kolejne lokalizacje, a także instalację ładowarek ultraszybkich, o mocy do 350 kW.

GreenWay to najintensywniej rozwijająca się sieć ładowania samochodów elektrycznych w Europie Środkowo-Wschodniej. Firma istnieje od 2011 roku, a w Polsce od roku 2016. Obecnie w sieci GreenWay znajduje się ponad 190 stacji ładowania, z czego ponad 150 w Polsce. Są to w znacznej większości stacje szybkiego ładowania o dużej mocy.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas