Facebook

Ruszył konkurs Liga Specjalistów 2.0

We wrześniu ruszyła Liga Specjalistów 2.0, druga edycja konkursu dedykowanego specjalistom z branży elektrycznej i teletechnicznej oraz uczniom i studentom kierunków technicznych.

Celem Ligi Specjalistów jest motywowanie osób uczących się oraz czynnych zawodowo do poszerzania wiedzy z zakresu elektryki i teletechniki, propagowanie stosowania nowoczesnych i innowacyjnych rozwiązań oraz weryfikacja specjalistycznej wiedzy.
Organizatorem konkursu jest agencja Soma (organizator Targów Światło i Elektrotechnika), natomiast sponsorem firma Schrack Technik.
Łączna pula nagród w Lidze Specjalistów 2.0 wynosi 30 tys. zł. Do zdobycia są m.in. lustrzanka cyfrowa Sony Cybershot, tablety Huawei, smartbandy Xiaomi i wiele innych.

Konkurs został podzielony na cztery tury. Pierwsza ruszyła 12 września, kolejne trzy zaplanowano na 16 października, 15 listopada i 16 grudnia. Finał odbędzie się 6 lutego 2020 roku na Targach Elektrotechnika w warszawskim Centrum Expo XXI.

Podczas każdej z tur na stronie www.ligaspecjalistow.pl (gdzie trzeba się zarejestrować) publikowane są pytania konkursowe, na które należy odpowiedzieć w ciągu 11 dni od publikacji (pierwsza tura) i w terminie siedmiu dni (kolejne trzy tury). Wyniki punktowe z poszczególnych etapów pojawią się odpowiednio: 30 września, 30 października, 29 listopada, 17 stycznia. Startujący, którzy przegapili, któryś z etapów mogą odpowiedzieć na pytania z poprzednich tur do 10 stycznia, jednak ich poprawność zostanie oceniona dopiero w terminie opublikowania punktacji w ramach trwającej tury konkursu. W sumie każdy z uczestników może zdobyć maksymalnie 70 punktów. Do finału zakwalifikują się osoby, które zdobędą przynajmniej 65 punktów, a zwyciężą ci (z grupy specjalistów oraz uczniów i studentów) którzy jako pierwsi udzielą poprawnej odpowiedzi na finałowe pytanie konkursowe zadane podczas gali na Targach Elektrotechnika. Więcej informacji na temat Ligii Specjalistów znajduje się na stronie internetowej: www.ligaspecjalistow.pl.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas