Facebook

Adam Krużyński przejmuje stery w Fibaro

Rada Nadzorcza Fibar Group powołała Adama Krużyńskiego, dotychczasowego członka zarządu, na stanowisko prezesa spółki. Zastąpił on na stanowisku Macieja Fiedlera – założyciela i wieloletniego prezesa Fibaro. Z zarządu odchodzi także Michał Rodziewicz, dotychczasowy wiceprezes odpowiedzialny za sprzedaż. Jego obowiązki także przejmie Adam Krużyński.

Nowy prezes Fibaro będzie jednocześnie zarządzał spółką Nice Polska. Adam Krużyński od blisko 20 lat jest związany z Grupą Nice, która w ubiegłym roku przejęła 100% udziałów Fibaro. Polska jest jednym z trzech kluczowych rynków dla Grupy Nice, a Polacy stanowią najliczniejszą grupę wśród wszystkich zatrudnionych w międzynarodowych strukturach. Krużyński, jako Chief Sales Officer Grupy Nice, od marca 2018 nadzorował sprzedaż realizowaną na ponad 100 rynkach oraz w 24 oddziałach zlokalizowanych na całym świecie. Był bezpośrednio odpowiedzialny za proces przejęcia Fibaro i dołączył do zarządu spółki w lipcu 2018 roku.

Zmiany w strukturach zarządczych obu spółek mają w większym stopniu zintegrować ich funkcjonowanie w ramach Grupy Nice. Celem będzie wypracowywanie nowych rozwiązań strategicznych i operacyjnych dla obu spółek, a tym samym zwiększanie ich siły rynkowej. Dotyczy to również obszaru R&D, co umożliwi zbudowanie unikalnego, na skalę światową, centrum wiedzy technologicznej. Ponad 60 inżynierów z Polski będzie aktywnie współpracować z Group Development Centers we Włoszech i w Stanach Zjednoczonych.

Zeszłoroczna transakcja pozwoliła na szybszy rozwój systemu smart home Fibaro oraz pozostałych rozwiązań IoT, nad którymi pracują działy R&D Fibaro w Poznaniu i Zielonej Górze oraz Nice we włoskim Oderzo. Nice jako jeden z największych graczy w sektorze automatyki domowej ma w planach kolejne inwestycje, które pozwolą marce Fibaro rozwijać się w pełnej synergii z grupą i jeszcze skuteczniej realizować ekspansję na światowych rynkach.

Adam Krużyński – biogram
Adam Krużyński od blisko 20 lat jest związany z Grupą Nice, gdzie pracował kolejno jakomenedżer regionu, dyrektor ds. handlowych, a od 2004 roku jako dyrektor zarządzający. Okres, kiedy zarządzał firmą był czasem stabilnego, dwucyfrowego wzrostu sprzedaży oraz uruchamiania wielu nowych projektów z zakresu profesjonalizacji sieci sprzedaży i implementacji nowych, komplementarnych produktów do oferty firmy.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas