Facebook

Linia narzędzi elektrohydraulicznych Orange

Seria Orange firmy Klauke to narzędzia hydrauliczne o zasilaniu akumulatorowym, które oferują zabezpieczenie przed porażeniem przy pracy w środowisku do 1000 V. Jest to szczególnie istotne dla firm zajmujących się np. serwisowaniem szaf rozdzielczych, oświetlenia ulicznego, domowej instalacji elektrycznej. Wszędzie tam, gdzie przepisy i zasady BHP zalecają szczególna ostrożność i nakazują stosowanie odpowiednich, certyfikowanych narzędzi.

Unikalna koncepcja firmy Klauke – bariera izolacyjna – blokuje przepływ napięcia pomiędzy głowicą roboczą a korpusem narzędzia. Specjalna konstrukcja osłony zapobiega przypadkowemu kontaktowi z częścią narzędzia będącą pod napięciem. Jest to rozwinięcie linii ręcznych narzędzi spełniających standard IEC60900. Dodatkowe badania narzędzi Orange określa standard IEC62841-1. Ponieważ obudowy wykonane są w kolorze pomarańczowym, odróżnia je to od narzędzi oferowanych w wersji standardowej.

Wszystkie wyroby są testowane w standardzie VDE oraz certyfikowane do wartości 1000 V zgodnie z IEC 60900 oraz IEC 62841-1. Mogą być wykorzystywane w całym spektrum różnych zastosowań począwszy od montażu złączy kablowych, np. w instalacjach napowietrznych, po montaż i naprawy systemów oświetlenia ulicznego.

Znane wcześniej z narzędzi Klauke Next Generation funkcje obecne są także w narzędziach serii Orange. Użytkownik ma nadal do dyspozycji ruchomą głowicę, automatyczne cofanie nożyc lub matryc, możliwość zatrzymania operacji, zintegrowany wyświetlacz LCD informujący nie tylko o stanie naładowania akumulatora, ale pokazujący prawidłowość lub nieprawidłowość wykonanej operacji czy też liczbę operacji do zalecanego przeglądu narzędzia.

www.klauke.com

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas