Facebook

Powołano konsorcjum Ekos Energy Poland

Spółka Novavis podpisała ze spółkami Polski Program Elektryfikacji Motoryzacji (PPEM), Biomass Energy Project oraz Heron Electric list intencyjny w sprawie powołania konsorcjum o nazwie EKOS Energy Poland.

– Zgodnie z podpisanym listem intencyjnym powołane zostanie konsorcjum, którego celem jest wypracowanie zaawansowanych technologicznie rozwiązań konwersji i magazynowania energii przeznaczonych do komercjalizacji oraz badań i wdrożeń technologicznych związanych z fotowoltaiką, stacjami ładowania, magazynami energii i rozwiązaniami energetyki rozproszonej. Do zadań konsorcjum należeć będą wspólne działania na rynku produkcji i magazynowania energii pochodzącej z fotowoltaiki, a także powoływanie do życia podmiotów komercyjnych do realizacji poszczególnych zadań związanych ze wspólnymi projektami. Projekt realizowany będzie przy udziale Centrum Badawczego Polskiej Akademii Nauk „Konwersja Energii i Źródła Odnawialne” (KEZO) – czytamy w komunikacie.

Jak podkreśla Novavis, powyższa współpraca jest naturalną kontynuacją prowadzonych dotychczas działań związanych z magazynowaniem energii w technologii przepływowej, jak i prac badawczych, które miały na celu potwierdzenie możliwości zastosowania innowacyjnego superkondensatora na bazie kompozytu ditlenku tytanu z pokryciem diamentowym w systemach magazynowania energii.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas