Facebook

Technologia ABB na stacjach ładowania Vattenfall w Szwecji

ABB dostarcza swoje technologie dla stacji ładowania samochodów, które buduje szwedzki Vattenfall. Kompleksowe rozwiązanie ABB obejmuje same ładowarki, infrastrukturę do przyłączenia do sieci, a także dodatkowe funkcje cyfrowe. Wszystko ma działać niezawodnie nawet w czasie srogich, szwedzkich zim.

Vattenfall instaluje stacje do ładowania samochodów elektrycznych na terenie całej Szwecji w ramach krajowej strategii, która zakłada wyeliminowanie korzystania z paliw kopalnych w ciągu życia jednego pokolenia. Do tej pory w ramach projektu uruchomiono 40 publicznych stacji.

Vattenfall wykorzystuje stacje szybkiego ładowania prądem stałym ABB Terra o mocy 50 kW, które umożliwiają ładowanie akumulatorów o najpopularniejszych pojemnościach w ciągu 30–45 minut. Stacje wykorzystują otwarte standardy i funkcje zdalnego monitorowania oraz wsparcia dzięki platformie cyfrowej ABB Ability.

Rozwiązanie zapewnia bezpieczne i inteligentne przyłączenie do publicznej sieci elektroenergetycznej, aby stacja ładowania mogła działać niezawodnie w całym okresie eksploatacji, bez względu na warunki środowiskowe i obciążenie. Zmontowane i gotowe do użycia urządzenie jest dostarczane z fabryki ABB w szwedzkim Alingsas – skraca to czas instalacji na miejscu. Kolorystyka urządzenia jest zgodna z wymaganiami określonymi przez operatora i dopasowana do ładowarki. Przewidziano również miejsce na zamontowanie licznika poboru energii.

ABB rozwija technologie ładowania pojazdów elektrycznych od 2010 roku. Dotychczas firma sprzedała ponad 13 tys. stacji szybkiego ładowania prądem stałym w 77 krajach, z czego ponad 2 tys. to systemy dużej mocy (150–450 kW) do ładowania samochodów i autobusów.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas