Facebook

Do ładowarek GreenWay popłynie zielona energia

Od 1 lutego 2020 roku kierowcy elektrycznych samochodów korzystający z ładowarek GreenWay, będą uzupełniać baterie swoich aut zieloną energią. Na mocy umowy z Tauron Sprzedaż, we wszystkich ładowarkach GreenWay (zarówno już obecnych, jak i nowo przyłączanych) zasilanych bezpośrednio z sieci operatorów dystrybucyjnych, popłynie certyfikowana energia wytwarzana w źródłach odnawialnych, przede wszystkim Małych Elektrowniach Wodnych (MEW).

Zmiana rodzaju energii wykorzystywanej do zasilania pojazdów elektrycznych odbywać się będzie stopniowo. Jako pierwsze na zieloną energię przejdą istniejące ładowarki podłączone bezpośrednio do sieci Taurona, następnie sukcesywnie proces będzie dotyczył pozostałych stacji. W efekcie wszystkie stacje bezpośrednio podłączone do sieci OSD będą w 100% zasilane zieloną energią. Proces będzie też dotyczył wszystkich nowych stacji, które powstają, a będą przyłączane bezpośrednio do sieci OSD.

Zielona energia jest już wykorzystywana w słowackiej części sieci GreenWay – tam wszystkie stacje ładowania podłączone bezpośrednio do sieci dystrybucji energii zasilają elektryki czystą energią. Dotyczy to także wszystkich nowo powstających ładowarek.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas