Facebook

Przekaźnik czasowy RPC-2A-UNI

Przekaźnik czasowy RPC-2A-UNI fimy Relpol przeznaczony jest do stosowania w instalacjach niskiego napięcia w automatyce przemysłowej, w automatyce budynkowej w szczególności: w systemach klimatyzacji, wentylacji, ogrzewania, w systemach zabezpieczeń, sygnalizacji, alarmu, w systemach oświetlania.

Aparat realizuje sześć funkcji czasowych, a na szczególną uwagę zasługuje funkcja „A” – Opóźnione wyłączenie po zaniku napięcia zasilania.
Włączenie napięcia zasilania U powoduje załączenie przekaźnika wykonawczego R. Wyłączenie napięcia zasilania rozpoczyna odmierzanie nastawionego czasu T. Po odmierzeniu czasu T przekaźnik wykonawczy R wyłącza się. Jeśli napięcie zasilania zostanie ponownie włączone przed upływem czasu T, wcześniej odmierzony czas zostanie wyzerowany i rozpocznie się jego ponowne odmierzanie przy kolejnym cyklu.

W zależności od realizowanej funkcji, przekaźnik wyzwalany jest napięciem zasilania lub poprzez podłączenie zestyku S do linii A1. Dla zasilania napięciem stałym DC biegun dodatni musi być podłączony do linii A1. Poziom załączenia zestyku S jest automatycznie regulowany w zależności od napięcia zasilającego. Przekaźnik może być zasilany napięciem stałym lub przemiennym 48… 63 Hz o wartościach 10,8… 264 V. Poniżej wymieniono wybrane cechy produktu:

  • stykiAgSnO2 odpowiednie do pracy z obciążeniami indukcyjnymi,
  • bezpośredni montaż na szynie 35 mm,
  • uniwersalny zacisk śrubowy pod wkrętak płaski lub krzyżowy,
  • uniwersalne napięcia wejścia (AC/DC),
  • niski pobór mocy.

www.relpol.pl

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas