Facebook

innogy zbuduje w Polsce farmy PV o mocy 42 MW

innogy wybuduje w Polsce 42 farmy fotowoltaiczne o mocy 42 MW. Projekty te zwyciężyły w aukcji Urzędu Regulacji Energetyki dla instalacji o mocy do 1 MW i uzyskały wsparcie na okres 15 lat.

Zwycięskie projekty zostały przygotowane przez innogy Renewables Polska we współpracy z lokalnymi deweloperami. Nowe inwestycje o łącznej mocy zainstalowanej 42 MW powstaną w województwach zachodniopomorskim, pomorskim i wielkopolskim. Prace budowlane rozpoczną się w przyszłym roku. Przy realizacji niektórych inwestycji planowane jest zastosowanie niezwykle lekkiej konstrukcji nośnej zwanej PEG. Zapewnia ona niższe koszty wytwarzania energii elektrycznej i znacznie bardziej efektywne wykorzystanie przestrzeni niż w przypadku projektów konwencjonalnych. Wspomniana konstrukcja nośna została opracowana przez spółkę Belectric, podmiot zależny innogy.

innogy posiada w Polsce osiem lądowych farm wiatrowych o łącznej zainstalowanej mocy ponad 240 MW, a na początku unbiegłego roku uruchomiła swoją pierwszą wielkoskalową farmę fotowoltaiczną Stawiec o mocy 0,6 MW, która znajduje się niedaleko pracującej już, lądowej farmy wiatrowej w Nowym Stawie. Obecnie innogy prowadzi prace nad lądową elektrownią wiatrową o mocy 33 MW w Żukowicach na Dolnym Śląsku, która ma zostać uruchomiona jeszcze w tym roku.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas