Facebook

Enea i MHPS chcą stworzyć wspólną spółkę

Mitsubishi Hitachi Power Systems i Enea złożyły do UOKiK wniosek w sprawie utworzenia wspólnego przedsiębiorcy.

– Działalność gospodarcza wspólnego przedsiębiorcy może obejmować rozwój, konstrukcje i eksploatację elektrowni w Polsce opartej na technologii bloku gazowo-parowego ze zintegrowanym obiegiem gazyfikacji węgla (Integrated Coal Gasification Combined Cycle technology) – czytamy na stronie UOKiK.

Mitsubishi Hitachi Power Systems należy do grupy kapitałowej kontrolowanej przez Mitsubishi Heavy Industries z siedzibą w Tokio, która jest międzynarodowym dostawcą ciężkich maszyn przemysłowych. Grupa ta prowadzi działalność produkcyjną w obszarze przemysłu stoczniowego i morskiego, urządzeń energetycznych, urządzeń energii jądrowej, sprężarek, turbin, maszyn i stali.

Mitsubishi Hitachi Power Systems z siedzibą w Jokohamie w Japonii, jest podmiotem typu joint venture utworzonym w lutym 2014 roku przez Mitsubishi Heavy Industries oraz Hitachi. Oferta firmy obejmuje bloki gazowo-parowe na gaz ziemny (GTCC) oraz bloki gazowo-parowe ze zintegrowanym zgazowywaniem paliwa (IGCC), konwencjonalne bloki (elektrownie cieplne) opalane gazem/ węglem/ olejem, a także kotły, generatory, turbiny gazowe i parowe, bloki geotermalne, systemy kontroli jakości powietrza (AQCS), urządzenia peryferyjne elektrowni, rozwiązania cyfrowe i stałotlenkowe ogniwa paliwowe (SOFC).

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas