Facebook

Włoskie ośrodki testowe firmy Vertiv

Firma Vertiv, specjalizująca się w projektowaniu, produkcji i usługach z zakresu infrastruktury o znaczeniu krytycznym, posiada we Włoszech dwa Customer Experience Center, w których prowadzone są m.in. testy systemów zasilania gwarantowanego i klimatyzacji precyzyjnej. Pod koniec listopada dziennikarze prasy branżowej z Polski, Chorwacji, Serbii i Rumunii odwiedzili obydwa ośrodki, zapoznając się z ofertą usług Customer Experience Center dedykowanych klientom z całej Europy.

Customer Experience Center firmy Vertiv mieszczące się w Castel Guelfo nieopodal Bolonii to największy ośrodek testowy systemów zasilania w Europie. Klienci Vertiv mają w nim możliwość bezpośredniego sprawdzenia szerokiej gamy technologii stosowanych w Data Center oraz konsultacji ze specjalistami z działu R&D oraz inżynierami firmy.

Customer Experience Center firmy Vertiv mieszczące się w Castel Guelfo nieopodal Bolonii to największy ośrodek testowy systemów zasilania w EuropieCustomer Experience Center firmy Vertiv mieszczące się w Castel Guelfo nieopodal Bolonii to największy ośrodek testowy systemów zasilania w Europie

Ośrodek w Castel Guelfo oferuje testy fabryczne, sprawdzające m.in. techniczne aspekty działania, interoperacyjności i sprawności systemów zasilaczy UPS firmy Vertiv w prawdziwych warunkach roboczych. Takie testy mogą się odbywać zarówno bez, jak i w obecności klienta. W tym drugim przypadku klient może obserwować je z dyspozytorni, w której dostępne są pomiary wydajności i raporty wykonywane w czasie rzeczywistym, przy pełnej widoczności obszaru demonstracyjnego. W centrum można jednocześnie przeprowadzać testy przy pełnym obciążeniu do 4000 A. Obszar testów walidacyjnych dla klienta dedykowany zasilaczom UPS składa się z czterech stanowisk testowych, z których każde zapewnia moc do 1,2 MVA. Testowanie obejmuje pojedyncze moduły oraz kompletne systemy zasilania, z możliwością podłączenia systemów rozdzielni klienta, gwarantując sprawną, szybką instalację i testy dużych systemów zasilających. Proces testowy jest oparty o złożoność, rozmiar i liczbę komponentów UPS w konfiguracji.

Obszar testów walidacyjnych dla klienta dedykowany zasilaczom UPS składa się z czterech stanowisk testowych, z których każde zapewnia moc do 1,2 MVAObszar testów walidacyjnych dla klienta dedykowany zasilaczom UPS składa się z czterech stanowisk testowych, z których każde zapewnia moc do 1,2 MVA

Rocznie do Customer Experience Center w Castel Guelfo przybywa około 800 naszych klientów z 50 krajów i testowanych jest tu ponad 400 systemów UPS w ponad 150 tzw. „witness test” sesjach, które przeprowadzane są w ich obecności. Z możliwości dokładnego sprawdzenia konkretnych egzemplarzy urządzeń przed ich finalnym zakupem chętnie korzystają także partnerzy z Polski. Dzięki testom typu „witness” mają oni pewność, że deklarowane parametry techniczne nabytych rozwiązań są w 100% zgodne ze stanem faktycznym. Dużym powodzeniem cieszą się również testy „demo”, których charakter jest mniej formalny, przez co sama procedura testowa może być bardziej elastyczna – podkreśla Piotr Wojciechowski, Engineering Manager polskiego oddziału Vertiv.

Akademia i centrum serwisowe

Istotną rolę w Customer Experience Center koło Bolonii odgrywa także Akademia. Szkolą się w niej zarówno pracownicy Vertiv, jak i partnerzy firmy. Pierwsza grupa w ramach zajęć m.in. poszerza wiedzę na temat nowości produktowych, a także rozwija umiejętności w zakresie kompetencji miękkich. Partnerom Vertiv dedykowane są natomiast szkolenia branżowe, w tym szkolenia techniczne z zakresu wprowadzanych do oferty nowych rozwiązań.
W ośrodku w Castel Guelfo mieści się także centrum serwisowe. Zbiera ono dane z ponad 400 tys. urządzeń i stale monitoruje ponad 10 tys. UPS-ów. Zdalny monitoring infrastruktury zasilania centrów danych umożliwia m.in. wykrycie anomalii pracy systemów i uniknięcie ewentualnych awarii.
W przypadku wystąpienia awarii możliwa jest szybka reakcja i usunięcie usterek w bardzo krótkim czasie, co zapewnia sieć blisko 1,8 tys. serwisantów rozlokowanych na całym świecie.

Istotną rolę w Customer Experience Center koło Bolonii odgrywa także AkademiaIstotną rolę w Customer Experience Center koło Bolonii odgrywa także Akademia

Ośrodek testowy systemów klimatyzacji precyzyjnej

Customer Experience Center w Tognanie koło Padwy jest ośrodkiem testowym rozwiązań z dziedziny klimatyzacji precyzyjnej. Centrum działa od ponad 20 lat i składa się z sześciu laboratoriów, gdzie możliwe jest prowadzenie testów całej gamy rozwiązań systemów klimatyzacji precyzyjnej z oferty Vertiv w szerokim zakresie realnych warunków roboczych. W Tognanie klienci mogą sprawdzić m.in. jednostki montowane do podłogi, urządzenia z funkcją wyporowego freecoolingu, czy agregaty wody lodowej z technologią freecoolingu z efektem adiabatycznym. Testy tych ostatnich rozwiązań odbywają się w laboratorium, które zostało uruchomione stosunkowo niedawno, bo w maju 2018 roku.

Customer Experience Center w Tognanie koło Padwy jest ośrodkiem testowym rozwiązań z dziedziny klimatyzacji precyzyjnejCustomer Experience Center w Tognanie koło Padwy jest ośrodkiem testowym rozwiązań z dziedziny klimatyzacji precyzyjnej

Centrum w Tognanie działa od ponad 20 lat i składa się z sześciu laboratoriówCentrum w Tognanie działa od ponad 20 lat i składa się z sześciu laboratoriów

Rosnąca rola Customer Experience Center

Customer Experience Center w Castel Guelfo i Tognanie to ważne ogniwa w działalności firmy Vertiv. Wraz z dalszym rozwojem rynku infrastruktury o znaczeniu krytycznym ich rola będzie coraz większa. Rosnący popyt na rozwiązania z dziedziny zasilania gwarantowanego i klimatyzacji precyzyjnej będzie stymulował dalszy wzrost zainteresowania technologiami oferowanymi przez Vertiv, jak również ich testowaniem. Ma to związek z cyfrową transformacją, która umożliwia rozwój, ale również niesie ze sobą wysokie wymagania dotyczące systemów IT, a także zapewnienia nieprzerwanego działania infrastruktury cyfrowej.

Dziennikarze prasy branżowej z Polski, Chorwacji, Serbii i Rumunii odwiedzili obydwa ośrodki, zapoznając się z ofertą usług Customer Experience Center dedykowanych klientom z całej EuropyDziennikarze prasy branżowej z Polski, Chorwacji, Serbii i Rumunii odwiedzili obydwa ośrodki, zapoznając się z ofertą usług Customer Experience Center dedykowanych klientom z całej Europy

Vertiv

Firma Vertiv projektuje, tworzy i udostępnia w formie usług infrastrukturę o znaczeniu krytycznym dla kluczowych systemów i aplikacji w centrach danych, sieciach komunikacyjnych oraz w zakładach handlowych i przemysłowych. Vertiv oferuje wsparcie rozwijających się rynków technologii mobilnych i chmurowych dzięki szerokiej gamie systemów do zarządzania energią, systemów klimatyzacji precyzyjnej oraz rozwiązań do zarządzania infrastrukturą. W 2018 roku firma osiągnęła przychody w wysokości 4,3 mld USD, zatrudniając na całym świecie około 19,7 tys. pracowników.
W portfolio Vertiv znajdują się takie marki jak: Avocent (zarządzanie infrastrukturą IT), Chloride (systemy zasilania przemysłowego), Geist (listwy PDU do montażu w szafie), Liebert (zasilanie prądem przemiennym i klimatyzacja precyzyjna), NetSure (zasilanie prądem stałym). Klientami Vertiv są m.in. Alibaba, Alstom, America Movil, AT&T, China Mobile, Equinix, Ericsson, Reliance, Siemens, Telefonica, Tencent, Verizon i Vodafone.
W pierwszym kwartale 2020 roku Vertiv trafi na Nowojorską Giełdę Papierów Wartościowych (NYSE), co będzie możliwe dzięki fuzji z GS Acquisition Holdings.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas