Facebook

Vestas dostarczy do Polski turbiny o mocy 60 MW

Vestas otrzymał zamówienie od spółki Eurowind Energy na dostawę 30 turbin wiatrowych na potrzeby Farmy Wiatrowej Janikowo. Projekt, który zwyciężył w grudniowej aukcji OZE powstanie w województwie kujawsko-pomorskim.

Vestas dostarczy do Polski łącznie 29 turbin typu V100-2.0MW oraz jedną typu V90-2.0, które zostaną zamontowane na wieżach o wysokości odpowiednio 120 i 100 metrów. Dostawy urządzeń mają rozpocząć się w pierwszym kwartale 2021 roku, a uruchomienie farmy planowane jest na czwarty kwartał tego samego roku.

W ramach umowy Vestas oprócz dostawy i instalacji urządzeń zapewni także rozwiązanie SCADA dla biznesu VestasOnline, oferujące monitoring pracy turbin w czasie rzeczywistym. Umożliwi ono lepsze prognozowanie produkcji energii, zmniejszenie przestojów turbin i zoptymalizowanie ich wydajności energetycznej. Duński producent będzie także odpowiedzialny za świadczenie usług serwisowych urządzeń w oparciu o system Active Output Management 5000 przez okres 20 lat.

Vestas to największy na świecie producent turbin wiatrowych. Do tej pory duński koncern zainstalował na całym świecie urządzenia o łącznej mocy 108 GW. Po trzech kwartałach 2019 roku przychody Vestas wyniosły 7,5 mld euro wobec 6,8 mln zł rok wcześniej i 10,1 mld euro w całym roku 2018. W grupie na całym świecie zatrudnionych jest około 25 tys. pracowników.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas