Facebook

Lotos wprowadza opłaty za ładowanie elektryków

Lotos zakończył okres testowy projektu Niebieski Szlak, w ramach którego kierowcy mogli uzupełnić baterie swoich samochodów elektrycznych za darmo. Od 27 stycznia 2020 roku pobierana będzie opłata w wysokości 24 zł bez względu na czas ładowania oraz ilość pobranej energii.

W ramach projektu Niebieski Szlak Lotos wybudował sieć stacji ładowania pojazdów elektrycznych na trasie między Warszawą a Trójmiastem. W sumie zainstalowano 12 stacji ładowania zlokalizowanych w Trójmieście (cztery punkty), na MOP-ach wzdłuż autostrad A1 i A2 (sześć punktów) oraz w Warszawie (dwa punkty). W ciągu pierwszego roku funkcjonowania Niebieskiego Szlaku zarządzająca stacjami spółka Lotos Paliwa odnotowała około 9,5 tys. ładowań. Rekordowe były miesiące wakacyjne: lipiec (1 199 transakcji) oraz sierpień (1 115 transakcji).

Lotos, zgodnie z realizowaną strategią, zamierza rozwijać projekt budowy stacji ładowania pojazdów elektrycznych. Kolejne punkty pojawią się jeszcze w tym roku. Wiele z nich zlokalizowanych będzie nie tylko na północy czy w centrum kraju, ale również przy trasach zachodniej i południowej Polski, w tym przy drogach ekspresowych i autostradach. Docelowo koncern zakłada budowę 130 stacji ładowania pojazdów elektrycznych do 2022 roku.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas