Facebook

Szwedzkie Malmö kupuje 60 elektrycznych autobusów

Operator komunikacji miejskiej ze szwedzkiego Malmö firma Nobina podpisał umowę na zakup 60 miejskich autobusów elektrycznych z Volvo Buses.

Elektryczne autobusy zamówione przez Nobina to Volvo 7900 Electric Articulated – przegubowy model, który został wprowadzony na rynek jesienią 2019 roku. Układ napędowy w tym modelu stanowią podwójne silniki elektryczne o maksymalnej mocy 2×200 kW i maksymalnym momencie obrotowym 31 kNm. Jednostki napędowe są zasilane akumulatorem litowo-jonowym o pojemności do 396 kWh. Do ich ładowania wykorzystywany jest system OppCharge.

Model Volvo 7900 Electric Articulated jest przystosowany do jazdy w obszarach o ograniczonym ruchu, gdzie obowiązują szczególnie surowe normy w zakresie hałasu, emisji spalin czy prędkości – na przykład w strefach o zerowej emisji spalin i na wewnętrznych przystankach autobusowych.

Wszystkie zamówione przez szwedzkiego operatora autobusy zostaną dostarczone do Malmö z wrocławskiej fabryki Volvo – między styczniem a kwietniem przyszłego roku.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas