Facebook

Znaczny przyrost mocy w energetyce wiatrowej w USA

W ubiegłym roku w Stanach Zjednoczonych moc zainstalowana elektrowni wiatrowych wzrosła oprawie o 10%. – wynika z danych opublikowanych przez American Wind Energy Association (AWEA).

Według AWEA, w 2019 roku w USA do sieci przyłączono 9,143 GW nowych mocy w energetyce wiatrowej. Szczególnie intensywny pod tym względem był czwarty kwartał ubiegłego roku, kiedy deweloperzy oddali od użytku 35 nowych projektów wiatrowych o łącznej mocy 5,476 GW w 16 stanach. Najwięcej mocy wiatrowych uruchomiono w tym okresie w Teksasie – 1,808 GW, za tym stanem uplasowała się Iowa. Te dwa stany ustanowiły też rekordy rocznych przyrostów mocy wiatrowych: w Texasie w ubiegłym roku przybyło prawie 4 GW mocy w tego typu źródłach, a Iowa – 1,7 GW. Obecnie w USA pracuje ponad 56,8 tys. turbin wiatrowych o łącznej mocy 105,583 GW.

Z danych AWEA wynika również, że w USA obecnie na różnych etapach procesu inwestycyjnego są projekty wiatrowe o łącznej mocy 44 GW. Blisko realizacji jest między innymi kilka projektów morskiej energetyki wiatrowej o łącznej mocy prawie 6,3 GW. Na chwilę obecną w USA planuje się budowę 25 GW mocy w morskich famach wiatrowych.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas