Facebook

Alstom dostarczy akumulatorowe EZT-y do Niemiec

Alstom wyprodukuje, dostarczy i do 2032 roku będzie odpowiadał za konserwację pociągów Coradia Continental o napędzie akumulatorowym. Pojazdy będą realizować kursy regionalne w Niemczech na linii Lipsk-Chemnitz. Wartość kontraktu to 100 mln euro.

Alstom podpisał kontrakt na dostawę 29 pociągów elektrycznych (EMU) Coradia Continental. W celu utworzenia połączenia na odcinku 80 kilometrów niezelektryfikowanej linii pomiędzy Chemnitz i Lipskiem władze zamówiły wersję o napędzie akumulatorowym (EZT). Nowe pociągi wejdą do użytku w 2023 roku. Powstaną w zakładzie Alstomu w Niemczech w Salzgitter, w Dolnej Saksonii. Podsystem napędu trakcyjno-akumulatorowego został zaprojektowany i dostarczony przez centrum doskonałości systemów trakcyjnych Alstomu w Tarbes.

Pociągi Coradia Continental EZT będą podobne do tych, które są już w użytku na trasach Drezno, Riesa i Zwickau. Główna różnica będzie polegać na wysokowydajnych akumulatorach zamontowanych dodatkowo na dachu. Pociąg oparty na sprawdzonym modelu Coradia Continental to efekt wieloletniego doświadczenia firmy Alstom w dziedzinie napędów trakcyjno-akumulatorowych, zdobytego podczas pracy nad Coradia iLint, tramwajami Citadis i lokomotywą Prima H3.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas