Facebook

Orlen złożył do KE wniosek ws. przejęcia Energi

PKN Orlen 26 lutego złożył do Komisji Europejskiej wniosek stanowiący zgłoszenie koncentracji w związku z planowanym przejęciem przez spółkę kontroli nad Energą. Jak podkreśla paliwowy koncern, złożony wniosek inicjuje formalne postępowanie w sprawie kontroli koncentracji.

– Oprócz przedstawienia stron oraz założeń transakcji, we wniosku opisano działalność stron na określonych rynkach właściwych oraz przedstawiono argumentację dotyczącą wpływu transakcji na konkurencję na tych rynkach – czytamy w komunikacie spółki.

Uzyskanie przez PKN Orlen decyzji Komisji Europejskiej na przejęcie kontroli nad Energą jest jednym z warunków, pod którymi spółka ogłosiła wezwanie do zapisywania się na sprzedaż wszystkich akcji energetycznej grupy z Gdańska.

Na początku grudnia PKN Orlen wezwał do sprzedaży 414 067 114 akcji Energi, po 7 zł za sztukę, co oznacza, że wartość zakupu wszystkich papierów opiewa na 2,9 mld zł. Zapisy w wezwaniu rozpoczęły się 31 stycznia o potrwają do 9 kwietnia. Płocki koncern oczekuje, że decyzja Komisji Europejskiej w sprawie przejęcia Energi zapadnie jeszcze w tym kwartale.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas