Facebook

18-procentowy wzrost obrotów TIM w lutym

Ze wstępnych szacunków wynika, że przychody TIM wyniosły w lutym niemal 68,2 mln zł, czyli aż o 18% więcej niż w analogicznym miesiącu roku 2019. Dynamika sprzedaży w kanale e-commerce była jeszcze wyższa i wyniosła 18,3% (49,8 mln zł wobec 42,1 mln zł).

18,0% i 18,3% to najwyższe miesięczne dynamiki sprzedaży rok do roku spółki od lipca 2018 roku (wyniosły wówczas odpowiednio 25,7% oraz 22,6%). Po dwóch miesiącach bieżącego roku skumulowane obroty TIM wynoszą 137,2 mln (+13% rdr), z czego 102,5 mln zł to sprzedaż w kanale e-commerce (+15,2% rdr).

– Luty to najkrótszy miesiąc w roku. Tymczasem – pomimo tego, a także niezbyt optymistycznych sygnałów z branży budowlanej – nasze obroty urosły w sposób niezwykle imponujący. Jedynym wyjaśnieniem jest nasz model biznesowy, który, nieustannie udoskonalany i rozwijany, przynosi coraz lepsze rezultaty. Dysponujemy nie tylko najszerszą w Polsce gamą produktów elektrotechnicznych dostępnych w 24 godziny, ale sukcesywnie poszerzamy ofertę, także o asortyment z innych branż, dostępny z magazynów zewnętrznych, w formule dropshippingu – podkreśla Krzysztof Folta, prezes największego hurtowego dystrybutora elektrotechniki na polskim rynku.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas