Facebook

Solaris dostarczy w tym roku przynajmniej 500 „elektryków”

Na podstawie pozyskanych już zamówień w 2020 roku Solaris przewiduje, że sprzedaż autobusów bateryjnych spółki będzie na poziomie co najmniej 500 sztuk. Do kontraktów, które będą realizowane w bieżącym roku, należy m.in. największe w Polsce zamówienie na 130 przegubowych Solarisów Urbino 18 dla MZA Warszawa czy umowa ramowa na dostawę do 250 autobusów Solaris Urbino 12 electric dla ATM Mediolan.

Sprzedaż autobusów bateryjnych Solarisa od lat pozostaje w trendzie wzrostowym. W ubiegłym roku producent z Bolechowa dostarczył 162 „elektryki”, rok wcześniej 102, a w 2017 roku 63 pojazdy.

– Wzrost znaczenia autobusów elektrycznych w strukturze sprzedażowej Solarisa jest zgodny z długofalową strategią rozwoju spółki oraz całej Grupy CAF, do której od roku 2018 należy 100% akcji Solarisa. Trend rosnącego udziału pojazdów z napędami nisko i zeroemisyjnymi w strukturze sprzedażowej i produkcyjnej firmy z pewnością utrzyma się w roku 2020 i jest zgodny z tendencjami całego rynku Unii Europejskiej i krajów EFTA, które dla Solarisa są głównym obszarem działalności komercyjnej. Od kilku lat w tych państwach obserwowany jest niezwykle dynamiczny wzrost popytu na pojazdy nisko- i zeroemisyjne w transporcie publicznym – czytamy w komunikacie Solarisa.

W ubiegłym roku sprzedaż autobusów hybrydowych, elektrycznych i trolejbusów stanowiła łącznie 40% wszystkich sprzedanych pojazdów. Dla porównania rok wcześniej udział ten był na poziomie 29%.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas