Facebook

ML System umacnia pozycję na skandynawskim rynku

ML System dostarczy moduły fotowoltaiczne na fasadę i świetlik zeroenergetycznego hotelu w Sztokholmie. Szwedzki projekt jest drugim, dużym przedsięwzięciem BIPV – po biurowcu w Stavanger – realizowanym w Skandynawii, gdzie ML System konsekwentnie umacnia swoją pozycję.

Hotel w Sztokholmie, m.in. dzięki termoizolowanym modułom fotowoltaicznym w świetlikach i elewacji o łącznej powierzchni 1,1 tys. m2, wyprodukowanym i dostarczonym przez ML System, będzie zeroenergetyczny.

Oznacza to, że 100% zapotrzebowania na energię będzie pochodzić z zainstalowanych w nim elementów aktywnych. Firmą odpowiedzialną za obszar fotowoltaiczny przy projekcie jest Solkompaniet, a głównym jego wykonawcą Skanska. Dostawy planujemy rozpocząć w drugim kwartale bieżącego roku. Kontrakt ten pokazuje, że mimo trudności wywołanych pandemią koronawirusa, branża na poziomie międzynarodowym funkcjonuje płynnie – oznajmia Dawid Cycoń, prezes ML System.
To już kolejny, po Dworcu Komunikacji Lokalnej w Rzeszowie, zeroenergetyczny obiekt, gdzie zastosowano produkty i technologie od ML System.

– Aktualnie spółka współrealizuje kilka prestiżowych projektów w Chorwacji, Norwegii, Włoszech i Wielkiej Brytanii, gdzie, ze względu na skomplikowany charakter przedsięwzięć i wysokie oczekiwania co do jakości produktu, inwestorzy zdecydowali się powierzyć jej wyprodukowanie i dostawę modułów BIPV. Szczególnym wyzwaniem jest budynek w Norwegii, w którym szkło zamontowane kilka lat temu na fasadzie wentylowanej zaczęło korodować. W ramach renowacji fasady norweski wykonawca z branży BIPV – firma Solenergi FUSen – wymienia standardowe elementy szklane na moduły PV typu szkło-szkło, gdzie zastosowano druk ceramiczny. Wygląd fasady po renowacji nie zmieni się, na czym szczególnie zależało zamawiającemu. Jednocześnie efektywność energetyczna budynku znacznie wzrośnie – informuje ML System w komunikacie.

Zarząd spółki System oczekuje, że duże zainteresowanie odbiorców zagranicznych innowacyjnymi rozwiązaniami spółki pozytywnie wpłynie na osiąganą sprzedaż eksportową.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas