Facebook

Apator nie sprzeda (na razie) nieruchomości w Poznaniu

W styczniu Apator Powogaz, spółka z Grupy Apator, zawarł z firmą z branży deweloperskiej list intencyjny dotyczący zbycia nieruchomości w centrum Poznania za 61 mln zł. Apator informował wówczas, że finalizacja transakcji ma nastąpić w pierwszym kwartale tego roku. Tak się jednak nie stało.

– Spółka otrzymała od kontrahenta, z którym zawarła list intencyjny, informację w przedmiocie wstrzymania się od podpisania umowy przedwstępnej na okres kilku miesięcy. Swoją decyzję kontrahent umotywował weryfikacją własnych zamierzeń inwestycyjnych w związku z obowiązującym stanem epidemii oraz trudnymi do przewidzenia ogólnoświatowymi skutkami gospodarczymi i ekonomicznymi, jakie może wywołać obecna sytuacja. Jednocześnie kontrahent potwierdził swoje zainteresowanie nabyciem nieruchomości i zadeklarował gotowość do wznowienia rozmów w okresie najbliższych miesięcy – czytamy w komunikacie Apatora.

Spółka dodała również, że w związku z powyższą decyzją kontrahenta, wstrzymaniu ulega również proces relokacji działalności produkcyjnej Apator Powogaz.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas