Facebook

Egipt wstrzymuje budowę elektrowni Hamrawein

Projekt budowy elektrowni węglowej Hamrawein o mocy 6 GW, która miała być drugą co do wielkości na świecie, został wstrzymany przez władze Egiptu.

Kontrakt na budowę elektrowni Hamrawein w Egipcie został podpisany w ubiegłym roku z konsorcjum z udziałem chińskich przedsiębiorstw Shanghai Electric i Dongfang Electric oraz egipskiego Hassana Allama Construction. Koszt budowy elektrowni o mocy 6 GW miał wynieść 4,4 mld USD, a produkcja energii elektrycznej miała rozpocząć się w ciągu trzech lat.

Jednak z ostatnich informacji mediów w Egipcie wynika, że władze kraju skłaniają się ku rezygnacji z projektu, a konsorcjum które ma realizować projekt, ma dostać propozycje inwestycji w OZE.

Cześć ekspertów ocenia, że decyzja o rezygnacji projektu Hamrawein podyktowana jest tym, że Egipt od jakiegoś czasu dysponuje odpowiednim poziomem mocy, aby pokryć zapotrzebowanie. Inni zwracają uwagę, że koniunktura gospodarcza na świecie pogarszała się już przed pandemią koronawirusa, a teraz ten stan jeszcze się pogłębi, co ograniczy prawdopodobnie popyt na energię.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas