Facebook

Moduły PV Trina Solar osiągają moc wyjściową 515,8 W

Trina Solar ogłosiła na podstawie wyników testów przeprowadzonych przez TÜV Rheinland, że należący do spółki moduł Vertex może osiągnąć nawet 515,8 W mocy wyjściowej. W marcu Trina Solar rozpoczęła masową produkcję pilotażowej linii Vertex oraz zrealizowała pierwsze zamówienia na moduły tego typu.

Vertex jest jednym z pierwszych modułów PV o bardzo wysokiej mocy, który uzyskał certyfikaty od międzynarodowych instytucji certyfikujących. Nowe rozwiązanie chińskiej spółki przeszło test modułów fotowoltaicznych IEC TÜV Rheinland i na tej podstawie przyznano certyfikaty zgodności z normą IEC 61215 PV dotyczącą wydajności modułów i normą IEC 61730 PV dotyczącą ich bezpieczeństwa.

– Vertex stworzył całkowicie nową platformę technologiczną przez łączenie i wprowadzanie nowości w szereg technologii, jak np. płytki silikonowe o wielkości 210mm, multi-busbar, technologię cięcia 1/3, nieniszczące cięcie, dużą gęstość mocy. Wraz z rozwojem i udoskonalaniem łańcucha przemysłowego, w szczególności w zakresie potencjału dostaw szkła, dodanie do istniejących pięciu rzędów kolejnego rzędu ogniw może zwiększyć moc wyjściową modułu Vertex do ponad 600 W. Ponadto dzięki wydajności przetwarzania ogniw PERC+, która według przewidywań przekroczy 24%, w połączeniu z innymi czynnikami, jak np. optymalizacja projektu modułu, ulepszenia odporności na obciążenia i systemu instalacji, moc wyjściowa modułów Vertex będzie wzrastać – oznajmił Yin Rongfang, zastępca dyrektora generalnego i wiceprezes Trina Solar.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas