Facebook

Energa Operator przyłączyła 7 tys. mikroinstalacji OZE

Blisko 7 tys. mikroinstalacji przyłączyła Energa Operator do swojej sieci w pierwszym kwartale 2020 roku. To ponad dwa razy więcej niż w tym samym okresie rok wcześniej. Łącznie w sieci spółki pracuje już ich 35 tys.

Większość przydomowych źródeł wytwórczych stanowią instalacje fotowoltaiczne. Pozostałe to wiatraki, elektrownie wodne, a nawet elektrownie na biogaz. Moc zainstalowana mikroinstalacji przyłączonych do sieci Energi Operator wynosi obecnie 245 MW. W pierwszym kwartale 2020 przybyło ponad 46 MW.

Jak podkreśla spółka, w związku z epidemią koronawirusa przyłączenia mikroinstalacji oraz montaż liczników dwukierunkowych odbywa się z zachowaniem szczególnych środków ostrożności. Energa Operator sukcesywnie realizuje również działania związane z przyłączeniem większych instalacji OZE. W pierwszym kwartale bieżącego roku do sieci SN przyłączono 37 nowych źródeł tego typu, o łącznej mocy zainstalowanej blisko 70 MW. W analogicznym okresie zeszłego roku przyłączono 13 nowych instalacji o mocy prawie 11 MW.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas