Facebook

Lublin kupuje elektryczne Solarisy

Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie podpisał z Solarisem umowę na zakup 12 elektrycznych autobusów typu Urbino 12 electric. Dostawy zostały rozłożone na okres od listopada 2021 roku do kwietnia 2022 roku. Łączna wartość zawartych umów, obejmująca elektrobusy wraz z siedmioma ładowarkami oraz obsługą posprzedażową, przekracza 32 mln zł.

Elektryczna oś napędowa pojazdów zasilana będzie energią zmagazynowaną w bateriach Solaris High Power, przystosowanych do częstego i szybkiego ładowania, o całkowitej pojemności wynoszącej 116 kWh. Elektrobusy będzie można naładować zarówno przez klasyczny system plug-in, jak i w ciągu kliku minut, przez pantograf umieszczony na dachu pojazdu, na którym dodatkowo znajdą się moduły fotowoltaiczne, ułatwiające optymalizację zużycia energii w autobusie. Wraz z elektrobusami, Solaris dostarczy siedem urządzeń służących uzupełnianiu energii. Ładowarki dwuzakresowe umożliwią, w zależności od potrzeb przewoźnika, równoczesne ładowanie dwóch autobusów z mocą 40 kW na każdy pojazd lub jednego autobusu z mocą 80 kW.

Współpraca Solarisa z Lublinem sięga 1996 roku. W grudniu 2019 lubelski ZTM na podstawie przetargu, zamówił u producenta z Bolechowa 15 przegubowych trolejbusów Solaris Trollino 18 oraz 20 elektrycznych autobusów Solaris Urbino 12 electric.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas