Facebook

Spółka córka Orlenu pozyska prąd ze słońca

Na budynku spółki Orlen Projekt w Płocku zamontowana została mikroinstalacja fotowoltaiczna o mocy blisko 50 kWp. To największa mikroinstalacja PV w Grupie Orlen. Umożliwi ona spółce zmniejszenie do 25% w skali roku opłat za zużycie energii elektrycznej oraz ograniczy emisji CO2 do atmosfery.

Instalacja została zamontowana na budynku sąsiadującym z głównym budynkiem spółki Orlen Projekt. Składa się z 175 paneli polikrystalicznych o mocy 285 W każdy, wyposażonych w optymalizery mocy, które pozwalają zwiększyć do 25% wytworzonej energii elektrycznej w przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych lub zacienienia. Przewidywana roczna produkcja energii z tej mikroinstalacji wynosi około 51 MWh. Odpowiada to zapotrzebowaniu na energię elektryczną dla 12 gospodarstw domowych.

Wcześniej płocki koncern w ramach programu pilotażowego zamontował panele fotowoltaiczne o łącznej mocy około 180 kWp. Instalacje z ogniw krzemowych mono i polikrystalicznych powstały na dachach i wiatach 11 wybranych stacji paliw w Polsce.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas