Facebook

ABB wprowadza IoT Dashboard dla inteligentnych budynków

Firma ABB wprowadza na rynek nowy, przyjazny dla użytkownika wirtualny pulpit IoT, umożliwiający poprawę użyteczności inteligentnego budynku.

Łatwy do uruchomienia, prosty w instalacji i intuicyjny w obsłudze, IoT Dashboard pozwala na lepsze sterowanie, monitorowanie i automatyzację wszystkich funkcji budynku, od regulacji światłem po sterowanie żaluzjami, ogrzewaniem i wentylacją.

IoT Dashborad to wirtualny pulpit, który zapewnia instalatorom łatwość użytkowania
i dostęp do rozwiązań inteligentnego budynku. Pulpit oferuje elektrykom – instalatorom możliwość wizualizacji instalacji elektrycznych za pomocą aplikacji MyBuildings. Jest to sposób na sterowanie inteligentnymi budynkami za pomocą dowolnego urządzenia, w dowolnym miejscu i czasie.

Wstępnie zaprogramowane ramki ułatwiają konfigurację pulpitu kontrolnego. Dodanie standardowej współpracy napędów KNX sprawia, że IoT Dashboard nadaje się do stosowania we wszystkich typach budynków komercyjnych. Panel umożliwia także instalatorom integrację interfejsów użytkownika witryny z innych urządzeń, takich jak ABB EQmatic, w celu zapewnienia lepszej widoczności stanu budynku, np. zużycia energii.

Dashboard IoT jest częścią oferowanej przez ABB technologii cyfrowej ABB Ability. Umożliwia użytkownikom zdalny dostęp do kilku urządzeń z dowolnego miejsca, dostarczając w czasie rzeczywistym informacje o stanie wszystkich zautomatyzowanych rozwiązań w budynku – począwszy od wentylacji, poprzez oświetlenia, a na bezpieczeństwie kończąc.

Dodanie połączeń LAN na serwerze IoT Dashboard zapewnia wyższy poziom bezpieczeństwa cybernetycznego poprzez podział wewnętrznej i zewnętrznej komunikacji IP. Oznacza to, zwiększenie poziomu bezpieczeństwa instalacji przez cały okres użytkowania. Aby zminimalizować awarię lub zakłócenia w działaniu budynku, pulpit nawigacyjny IoT wysyła powiadomienia, ostrzegając użytkownika o wszelkich potencjalnych problemach, zanim się one pojawią.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas