Facebook

Photon Energy zbuduje na Węgrzech 10 elektrowni PV

Photon Energy rozpoczął działania zmierzające do uruchomienia 10 elektrowni fotowoltaicznych o łącznej mocy 14,1 MWp w miejscowości Püspökladány, na Węgrzech. Farmy PV zostaną wybudowane na terenie o powierzchni 19,8 hektarów. Będą generować około 20 GWh energii rocznie, która trafi do sieci należącej do E.ON Tiszántúli Áramhálózati.

Photon Energy, działając w modelu EPC, zaprojektuje instalacje, dostarczy niezbędną technologię PV, a po zakończeniu prac instalacyjnych i podłączeniu elektrowni będzie świadczyć usługi O&M, polegające na długoterminowym zarządzaniu i serwisie aktywów.

Po niedawnym ogłoszeniu rozpoczęcia budowy dwóch elektrowni fotowoltaicznych o łącznej mocy 14 MWp w Australii, rozpoczynamy budowę kolejnych 10 elektrowni o skali przemysłowej na Węgrzech. Po zakończeniu projektu, które planowane jest w czwartym kwartale bieżącego roku, łączna moc portfela elektrowni węgierskich zwiększy się do 49,1 MWp, a globalnie do 88,6 MWp – oznajmia Georg Hotar, CEO Photon Energy.

Grupa będzie obsługiwać elektrownie za pośrednictwem czterech spółek projektowych, w pełni od niej zależnych, posiadających łącznie dziesięć koncesji w ramach systemu wsparcia Metár. Pięć licencji uprawnia każdą elektrownię do sprzedaży energii elektrycznej na rynku spot w ramach taryfy gwarantowanej w wysokości około 96,6 euro za MWh przez 15 lat i 5 miesięcy, przy maksymalnej zatwierdzonej i wspieranej produkcji 29 955 MWh na licencję. Pozostałe pięć licencji uprawnia każdą elektrownię do takiej samej taryfy gwarantowanej na 17 lat i 11 miesięcy, przy maksymalnej zatwierdzonej i wspieranej produkcji wynoszącej 34 813 MWh na licencję. Całkowite roczne przychody wszystkich 10 elektrowni mają wynieść 1,936 mln euro.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas