Facebook

Ekoenergetyka dostarczy ładowarki dla MPK Kraków

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Krakowie zamówiło u firmy Solaris Bus & Coach 50 elektrobusów. Ekoenergetyka-Polska natomiast dostarczy operatorowi infrastrukturę ładowania.

Do zajezdni MPK Kraków zielonogórska spółka dostarczy 50 mobilnych stacji ładowania o mocy wyjściowej 50-60 kW każda. Jednowyjściowe urządzenia będą wyposażone w złącza CCS Combo 2. Projektowane ładowarki są dopasowywane do wymagań klientów tak, aby w pełni spełniały ich potrzeby. Dlatego też model, który znajdzie się w krakowskiej zajezdni, będzie miał możliwość pracy w ustawieniu piętrowym i wielokolumnowym (3×3). Po zdemontowaniu kółek stacje mogą zostać ułożone jedna na drugiej (maksymalnie trzy), co pozwala zaoszczędzić sporo miejsca. Dodatkowo będą one przygotowane pod podłączenie pantografu w przyszłości.

Ekoenergetyka-Polska już w 2017 roku wyprodukowała stacje ładowania dla MPK Kraków. Wówczas spółka dostarczyła operatorowi pięć pantografowych urządzeń, które dysponują mocą od 160 kW do 250 kW. Zostały one rozlokowane na pętlach autobusowych.

–Zajezdniowe stacje ładowania są doskonałym uzupełnieniem urządzeń pantografowych na pętlach. Taka koncepcja zapewnia autobusom szybkie ładowanie w ciągu dnia oraz nocą – w trakcie postoju. Flota jest cały czas dostępna, a mieszkańcy Krakowa będą mogli korzystać z zeroemisyjnego transportu miejskiego – komentuje Maciej Wojeński, wiceprezes firmy Ekoenergetyka-Polska.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas