Facebook

APS Energia blisko kontraktu za 85 mln zł

APS Energia złożył najkorzystniejszą ofertę w przetargu zorganizowanym przez AO „Koncern Tytan-2” na dostawę systemów zasilania bezprzerwowego dla bloków energetycznych Nr 1, 2, 3, 4 elektrowni atomowej „Akkuyu”. Oferta polskiego producenta uzyskała największą liczbę punktów i – jak wskazano w protokole z przetargu – na podstawie oceny i porównywania ofert została uznana przez komisję przetargową za zwycięzcę.

Wartość złożonej oferty wynosi 21,77 mln USD, co stanowi równowartość 85,32 mln zł. Planowany termin zakończenia realizacji wszystkich dostaw objętych ofertą przypada na rok 2024.

– Zgodnie procedurą przetargową oferentom, którzy ubiegali się o udzielenie zamówienia przysługuje procedura odwoławcza – informuje APS Energia w komunikacie.

AO „Koncern Tytan-2” jest rosyjską spółką holdingową, będącą jednym z uczestników projektu budowy pierwszej tureckiej elektrowni atomowej „Akkuyu”. Elektrownia powstaje w prowincji Mersin na południowym wybrzeżu kraju. Będzie to pierwsza elektrownia jądrowa w Turcji. Jej koszt szacowany jest na około 20 mld USD.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas