Facebook

Vertiv i Geoclima prezentują chillery Liebert OFC

Vertiv zaprezentował nową grupę produktową chillerów Vertiv Liebert OFC z bezolejowymi sprężarkami odśrodkowymi turbocor. Urządzenia te, chłodzone powietrzem i wodą, wprowadzane są na rynek we współpracy z firmą Geoclima. Produkty są przeznaczone dla wszelkich konfiguracji centrów danych i różnych warunków  klimatycznych na całym świecie. Początkowo będą dostępne w regionie EMEA, czyli w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce.

Urządzenia Liebert OFC zostały zoptymalizowane pod kątem wykorzystania czynników chłodniczych o niskim współczynniku GWP, w tym R1234ze, oraz zapewnienia wysokiej efektywności energetycznej. W ofercie dostępne są również inne czynniki chłodnicze, takie jak R513A i R134a.

Szeroka gama produktów Liebert OFC obejmuje modele ze skraplaczami chłodzonymi wodą (o mocy od 300 do 1600 kW) oraz chłodzonymi powietrzem (o mocy od 300 kW do 1700 kW), które są dostępne również z freecoolingiem oraz z freecoolingiem adiabatycznym.

Testy w Customer Experience Centre

Klienci firmy Vertiv z całego świata mogą gruntownie przetestować całą gamę produktów klimatyzacji precyzyjnej w rzeczywistych warunkach spotykanych w serwerowniach, zapewnionych w centrum Customer Experience Centre we włoskiej miejscowości Tognana. Dysponuje ono sześcioma laboratoriami, w tym jednym przeznaczonym do testów chillerów do mocy 1,6 MW, zapewniającym możliwość weryfikacji ich wydajności podczas zastosowania wody lodowej o różnych temperaturach oraz symulacji warunków otoczenia w zakresie od -10 do 55°C.

Odświeżone portfolio szaf klimatyzacji precyzyjnej

Vertiv niedawno odświeżył portfolio szaf klimatyzacji precyzyjnej, wprowadzając nowy typoszereg szaf bezpośredniego odparowania Vertiv Liebert PDX ze sprężarkami o zmiennej prędkości oraz przemodelowując typoszereg szaf na wodę lodową Liebert PCW. W ramach świadczonych globalnie usług Vertiv zapewnia instalację, uruchomienie oraz przeglądy i serwis własnych rozwiązań, a także audyty gwarantujące optymalizację efektywności energetycznej.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas