Facebook

Promienniki UV-C od Signify dezaktywują wirus SARS-COV-2

Signify wraz z Narodowym Laboratorium Badań Nowo Występujących Chorób Zakaźnych (National Emerging Infectious Diseases Laboratories – NEIDL) Uniwersytetu Bostońskiego w USA przeprowadziły badania potwierdzające, że promienniki UV-C firmy Signify skutecznie dezaktywują wirus SARS-COV-2, który powoduje chorobę COVID-19.

Od chwili wybuchu pandemii SARS CoV-2 dr Anthony Griffiths, mikrobiolog i profesor nadzwyczajny Szkoły Medycznej Uniwersytetu Bostońskiego, wraz ze swoim zespołem, pracuje nad narzędziami wspierającymi badania naukowe w tym zakresie. W trakcie badań zespół poddał próbkę zawierającego wirus materiału działaniu różnych dawek promieniowania UV-C pochodzącego z promienników Signify, a następnie ocenił stopień dezaktywacji wirusa w różnych warunkach.

Zespół zastosował dawkę 5 mJ/cm2, co spowodowało zmniejszenie liczby wirusów SARS-CoV-2 o 99% w ciągu zaledwie 6 sekund. W oparciu o wyniki badań ustalono, że dawka 22 mJ/cm2 skutkować będzie zmniejszeniem liczby wirusów o 99,9999% w ciągu 25 sekund.

– Wyniki naszych badań wskazują, że wirusy uległy całkowitej dezaktywacji po przekroczeniu określonej dawki promieniowania UV-C. Już po kilku sekundach nie byliśmy w stanie wykryć żadnego wirusa. Jesteśmy niezwykle podekscytowani tymi wynikami i mamy nadzieję, że przyspieszą one opracowywanie produktów, które ograniczą rozprzestrzenianie się choroby Covid-19 – oznajmia dr Anthony Griffiths .

Signify już od ponad 35 lat znajduje się w czołówce firm zajmujących się technologią UV. Firma posiada ugruntowaną pozycję w zakresie rozwiązań wykorzystujących promieniowanie UV-C projektowanych, produkowanych i instalowanych zgodnie z najwyższymi standardami bezpieczeństwa.

– Bardzo cieszę się z naszej owocnej współpracy z Uniwersytetem Bostońskim na polu walki z koronawirusem. Uniwersytet Bostoński potwierdził skuteczność naszych promienników jako środka zapobiegawczego dla firm i instytucji, które szukają sposobów na pozbycie się wirusów z otoczenia. Zważywszy na potencjał tej technologii w walce z koronawirusem, firma Signify nie zamierza zatrzymywać jej na swój wyłączny użytek, ale udostępni ją innym firmom z branży oświetleniowej. Aby zaspokoić rosnący popyt na metody dezynfekcji, w nadchodzących miesiącach wielokrotnie zwiększymy nasze moce produkcyjne – oznajmia Eric Rondolat, dyrektor generalny Signify.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas