Facebook

Enkoder serii IEF3-4096 L

Rodzina silników BXT firmy Faulhaber składająca się z silników bezszczotkowych DC o szczególnie krótkiej konstrukcji została poszerzona o zintegrowany sterownik prędkości BXT IEF3-4096 dopasowany do średnicy. Dzięki długości dodatkowego elementu wynoszącej jedynie 6,2 mm, zestaw silnika i sterownika prędkości, dostępny jest dla tej samej przestrzeni montażowej, co produkty ze zintegrowanym enkoderem. Ponadto enkoder jest całkowicie wbudowany w wytrzymałą obudowę silnika.

Płaska konstrukcja IEF3-4096 udostępnia trzy kanały z funkcją indeksowania oraz wysoką rozdzielczość wynoszącą do 4096 linii na obrót. Dostępny jest także wariant z napędem liniowym. Enkoder można łączyć z silnikami z obudową zamkniętą 2214…BXT H, 3216…BXT H oraz 4221…BXT H. Sterownik prędkości jest podłączony do aplikacji za pomocą sześciobiegunowego płaskiego kabla. Opcjonalnie dostępne są odpowiednie złącza.

Połączenie silników BXT z enkoderem IEF3-4096 stanowi bardzo dobre rozwiązanie w przypadku konieczności precyzyjnego pozycjonowania w ograniczonej przestrzeni oraz przy wymaganych wysokich momentach obrotowych. Do typowych zastosować zaliczyć można robotykę, technologie medyczne, automatykę laboratoryjną, automatykę przemysłową. Podstawowe zalety:

  • kompaktowa konstrukcja dzięki pełnej integracji,
  • funkcja indeksowania, duża rozdzielczość,
  • dostępny napęd liniowy,
  • wysoki moment obrotowy do 92 mNm, ciągła moc wyjściowa do 60 W,
  • stabilna i precyzyjna mechaniczna kontrola prędkości od 200 do 10 000 min-1,
  • opcjonalnie dostępny drugi wałek w rozmiarach silników od 32 do 42 mm.

www.faulhaber.com

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas