Facebook

ZPUE zbuduje inteligentną sieć dla Enei

ZPUE podpisało z Enea Operator umowę na „Budowę elektroenergetycznej sieci inteligentnej na terenie miasta Zielona Góra oraz powiatu nowosolskiego poprzez modernizację i przebudowę linii i stacji SN i nn, automatyzację linii i stacji w wyniku zastosowania zdalnego sterowania i elektroenergetycznej automatyki zabezpieczeniowej, w tym wskaźników prądów zwarciowych”. W połowie maja spółka informowała, że jej oferta na realizację powyższego zadania została uznana za najkorzystniejszą. Teraz formalnie kontrakt został zawarty.

W ramach zamówienia ZPUE będzie odpowiedzialne za opracowanie dokumentacji projektowej oraz realizację prac budowlanych. Wartość umowy to 24,8 mln zł. Prace potrwają 126 tygodni.

ZPUE to producent rozdzielnic średniego napięcia (SN), niskiego napięcia (nN) oraz kontenerowych i słupowych stacji transformatorowych. W 2019 roku grupa wypracowała 687,8 mln zł przychodów i 47 mln zł zysku netto. W pierwszym kwartale tego roku obroty były na poziomie 168,9 mln zł, a wynik netto wyniósł 12,9 mln zł.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas