Facebook

ML System nawiązał współpracę z Pilkington Automotive Poland

ML System podpisał z Pilkington Automotive Poland, producentem szyb samochodowych, umowę współpracy dotyczącą wspólnego wdrożenia do masowej produkcji szyb samochodowych o nazwie „QDrive”, wykorzystujących technologię kropki kwantowej.

– Zaoferujemy szyby samochodowe, umożliwiające konwersję światła słonecznego na energię elektryczną, poprawiające przy tym izolację termiczną i energetyczną pojazdów. Będzie to możliwe dzięki połączeniu unikalnego know-how ML System w zakresie implementacji technologii kropki kwantowej, z bogatym doświadczeniem Pilkington Automotive Poland w produkcji szyb samochodowych, w tym procesie nadawania im kształtu. Nasz partner jest wiodącym dostawcą szyb do większości producentów samochodów – komentuje Dawid Cycoń, prezes ML System.

Strony zobowiązały się ponadto do wspólnego pozyskania finansowania zewnętrznego w ramach realizowanych projektów badawczych w celu wdrożenia technologii szyb samochodowych z powłoką kwantową.
Współpraca będzie również dotyczyć wymiany wiedzy z obszaru szyb powłokowych i funkcyjnych oraz innych procesów towarzyszących, np. sposobu grzania czy lutowania elektrod w szybach samochodowych.
Co istotne, wypracowane know-how w zakresie nanoszenia nanopowłok kwantowych na powierzchnie szklane pozostanie w ML System.

Dalsze szczegóły współpracy, m.in. w zakresie patentowania wspólnej technologii, strony będą określać w odrębnych umowach.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas