Facebook

Columbus Energy zasila elektryczne pojazdy na Helu

Elektryczne rowery, testowane na Półwyspie Helskim i we Władysławowie w ramach projektu PKP Telkol, są zasilane energią słoneczną z paneli Columbus Energy. Firma zamontowała swoją instalację fotowoltaiczną na specjalnej stacji do ładowania jednośladów.

Pilotażowy projekt PKP Telkol i firmy TrybEco ruszył w połowie czerwca we Władysławowie i Helu. W ramach rozwoju elektromobilności w tym regionie, mieszkańcy oraz turyści testują rowery i hulajnogi elektryczne, które są ładowane na dwóch modułowych stacjach, ustawionych przy dworcach PKP. Stacja na Helu jest zasilana energią słoneczną, przy wykorzystaniu paneli fotowoltaicznych Columbus Energy.

Instalacja zasilająca stację ładowania składa się z czterech paneli PV o mocy 350 Wp, wykonanych w technologii MWT. Dzięki zastosowaniu tego rodzaju paneli, instalacja nie tylko pozwala na efektywne korzystanie z ekologicznego prądu, ale i sama jest bezpieczna dla środowiska, ponieważ w produkcji modułów wyeliminowano szkodliwy ołów. Zamontowane panele pozwolą na wyprodukowanie około 1400 kWh czystego prądu ze słońca rocznie.

W ramach projektu PKP Telkol i TrybEco – polskiego producenta rowerów i hulajnóg elektrycznych, do dyspozycji mieszkańców Helu i Władysławowa oddano łącznie 20 rowerów elektrycznych. Na w pełni naładowanej baterii rower elektryczny pokonuje nawet 100 km, a maksymalna prędkość przy wspomaganiu elektrycznym wynosi 25 km/h.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas