Facebook

Tauron buduje w Choszcznie dużą farmę PV

Należąca do Taurona Elektrownia fotowoltaiczna Choszczno I, składająca się z sześciu farm o łącznej mocy 6 MW, zostanie powiększona o kolejne cztery farmy o mocy 4 MW. W kolejnym kroku możliwa będzie rozbudowa instalacji o dodatkowe 2 MW. Nowy obiekt nazywa się Choszczno II.

W gminie Choszczno w województwie zachodniopomorskim Tauron buduje przemysłową instalację fotowoltaiczną. Choszczno I jest już na etapie budowy, a Choszczno II blisko ukończenia dokumentacji projektowej, co przybliża spółkę Tauron Ekoenergia do rozpoczęcia postępowania przetargowego.

– Farma Choszczno I zostanie oddana do użytku w czwartym kwartale 2020 roku i będzie pracowała do 2045 roku. Koszt inwestycji wynosi 15 mln zł. Farma Choszczno będzie pierwszą instalacją fotowoltaiczną Taurona. Do 2025 roku planujemy inwestycje w farmy fotowoltaiczne o mocy 300 MW – oznajmia Wojciech Ignacok, prezes Tauron Polska Energia.

Jak podkreślają władze Taurona, pandemia koronawirusa nie przeszkodziła w realizacji fotowoltaicznych projektów energetycznego koncernu. W czasie pandemii zaktualizowano dokumentację projektową. W zakresie modułów PV i falowników zastosowane zostaną najnowsze, dostępne technologie. Zabezpieczono też dostawy kluczowych komponentów oraz wykonano badania gruntu w celu optymalizacji konstrukcji wsporczych.

Realizacja projektów ma charakter kompleksowy. Obejmuje m.in. dostawę i montaż modułów, falowników oraz stacji transformatorowych, posadowienie konstrukcji wsporczej, okablowanie oraz infrastrukturę towarzyszącą w postaci dróg dojazdowych i ogrodzenia z monitoringiem.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas