Facebook

W stacjach ładowania GreenWay płynie zielona energia

W GreenWay Polska już prawie 30 ładowarek zasilanych jest energią ze źródeł odnawialnych. Spółka zapowiada, że docelowo we wszystkich stacjach ładowania będzie dostępna energia pochodząca z OZE.

Zielona energia w ładowarkach GreenWay Polska dostępna jest dla kierowców dzięki współpracy z Tauron Sprzedaż. Energia, którą dostarcza Tauron, to produkt Eko Premium posiadający Gwarancję Sprzedaży Energii, potwierdzoną przez Polskie Towarzystwo Certyfikacji Energii (PTCE). Dzięki temu, klienci mają pewność, że energia, która znajdzie się w oznaczonych ładowarkach jest w całości wyprodukowana w źródłach ekologicznych, w określonym czasie i z zachowaniem ustalonych procedur.

Na początku lipca w Polsce dostępnych jest 27 punktów, w których kierowcy mogą naładować swoje samochody zieloną energią. Są one zlokalizowane m.in. w takich miastach jak: Warszawa, Wrocław, Opole, Suwałki, Kraków, Katowice, Częstochowa, Łódź, Strzelce Opolskie, Kraśnik, Knurów, Garwolin.

Od 1 lutego 2020, czyli od rozpoczęcia współpracy z Tauron Sprzedaż, Greenway Polska dostarczyła zielona energię, która pozwoliła na przejechanie już prawie 100 tys. kilometrów. Ten rodzaj energii wykorzystywany jest także w słowackiej części sieci GreenWay, gdzie wszystkie stacje ładowania podłączone bezpośrednio do sieci dystrybucyjnej zasilają samochody zieloną energią.

Docelowo, we wszystkich ładowarkach GreenWay popłynie certyfikowana energia ze źródeł odnawialnych wytwarzana przede wszystkim w Małych Elektrowniach Wodnych (MEW). Zmiana ta odbywa się stopniowo i rozpoczęła się od ładowarek podłączonych do Tauron Dystrybucja.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas