Facebook

Chorzowski zakład Alstomu w 100% zasilany z OZE

Alstom do 2023 roku zamierza zrealizować cel pozyskiwania ze źródeł odnawialnych przynajmniej 80% energii wykorzystywanej w swoich zakładach, a do 2025 ma być to pełne 100%. Na tym tle wyróżnia się Alstom Polska – od stycznia 2020 roku 100% energii konsumowanej przez zakład w Chorzowie pochodzi z odnawialnych źródeł – należących do spółki Tauron Ekoenergia elektrowni wodnych i wiatrowych.

– Wraz z nadejściem 2020 roku zakontraktowaliśmy 12 tys. MWh energii poświadczonej certyfikatem pochodzenia, co odpowiada 100% szacowanego rocznego zużycia naszego zakładu w Chorzowie. To ogromna ilość przyjaznej środowisku energii. Dla porównania – wystarczyłaby ona na oświetlenie i zasilenie wszelkich urządzeń elektrycznych przez cały rok w ponad 3 tys. domów – oznajmia Paweł Siwek, dyrektor zarządzający Alstom Konstal.

Alstom w Polsce obecny jest od ponad 20 lat i zatrudnia ponad 2,2 tys. pracowników. Jest także jednym z największych pracodawców na Śląsku. Zakład w Chorzowie działa pod flagą Alstom Konstal od 1997 roku będąc ważnym ogniwem Global Manufacturing Alstom Network. To także centrum kompetencyjne, specjalizujące się w produkcji pociągów metra i pociągów regionalnych, jak również elementów dla transportu podmiejskiego i komunikacji miejskiej. Ma istotny wkład w rozwój mobilności w skali globalnej – wyposażając w składy wyprodukowane w Chorzowie m.in. koleje regionalne w Holandii, czy metro w Dubaju i Rijadzie.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas