Facebook

Lumel prowadzi produkcję w nowej siedzibie

Firma Lumel, począwszy od lipca 2020 roku, rozpoczęła produkcję w nowej lokalizacji. Według prezesa Lumelu Dinesha Musalekara nowa siedziba łączy najnowocześniejsze technologie produkcji zgodne z koncepcją przemysłu 4.0, rozwiązania chroniące środowisko i infrastrukturę sportowo-rekreacyjną dla pracowników Spółki.

Nowy zakład był jednym z elementów infrastrukturalnych Strategii 2020 przyjętej przez spółkę w 2014 oku. Powstanie nowej siedziby wiąże się z planami rozwoju Lumelu w kolejnych latach w trzech podstawowych obszarach:

  • kontynuacji prac nad produktami i usługami związanymi z szeroko rozumianą automatyką przemysłową i tradycyjną energetyką,
  • rozwojem prac i usług w obszarze energii odnawialnej,
  • rozwojem usług związanych z montażem kontraktowym m.in. dla sektora z branży motoryzacyjnej, do którego swoje produkty dostarcza spółka Lumel Alucast.

Według prezesa Lumelu Dinesha Musalekara idea przemysłu 4.0 obecna jest w spółce już od kilku lat. Nowe produkty służące do zarządzania procesami przemysłowymi lub automatyką budynkową mają wbudowany protokół MQTT (dedykowany do rozwiązań IoT), który przy wykorzystaniu odpowiedniego oprogramowania np. Marc – dostarcza niezbędne dane procesowe do „chmury”. Te rozwiązania sprzedawane są na całym świecie i na nich także bazuje nowy zakład Lumel 4.0. Jak podkreśla Dinesh Musalekar, rozwiązania IoT stosowane są również w instalacjach fotowoltaicznych, które dostarczają energię na potrzeby produkcji w obu zakładach.

Budynkom biurowym i produkcyjnym towarzyszy Lumel Arena czyli obiekt sportowo- rekreacyjny z multidyscyplinarną halą sportową, siłownią, bilardem, kafejką i częścią hotelową. Przeznaczony jest on wyłącznie dla pracowników spółki Lumel i Lumel Alucast oraz ich rodzin.

 

Rozpoczęcie budowy obiektu rozpoczęło się w październiku 2019 roku. Zakończenie prac nastąpiło w czerwcu 2020 roku. Powierzchnia zabudowy zakładu wynosi 3 639 m2, Lumel Arena 1 007 m2, powierzchnia działki to 15 054 m2. Wartość inwestycji wyniosła 30 mln PLN. W jej ramach zrealizowano m.in. system monitoringu parametrów środowiska oraz system zarządzania energią będące autorskim rozwiązaniem Lumel, zbudowano instalację fotowoltaiczną o mocy 150 kW, system wentylacji z częściowym odzyskiem ciepła, zastosowano energooszczędne oświetlenie LED.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas