Facebook

W Niemczech szybko przybywa instalacji PV

W pierwszej połowie br. w Niemczech powstały elektrownie fotowoltaiczne o mocy 2,36 GW, natomiast w pierwszej połowie 2019 roku zarejestrowano 2,05 GW nowych mocy – wynika z informacji, które przedstawił federalny regulator rynku energetycznego Bundesnetzagentur. W efekcie na koniec czerwca 2020 r. całkowita moc elektrowni fotowoltaicznych w Niemczech wzrosła do 51,53 GW, co jest najwyższą obecnie wartością w Europie.

W czerwcu moc elektrowni fotowoltaicznych w Niemczech zwiększyła się o 436,9 MW, a miesiąc wcześniej o 446,2 MW. W analogicznym okresie ubiegłego roku zanotowano 271,7 MW. Największy udział we wzroście zarejestrowanej mocy w fotowoltaice w czerwcu miał segment dachowych instalacji PV, w którym przybyło 336 MW zainstalowanych mocy.

W całym ubiegłym roku w Niemczech zainstalowano nowe elektrownie PV o mocy około 4 GW, z czego około 4/5 stanowiły elektrownie fotowoltaiczne o jednostkowej mocy nieprzekraczającej 750 kW.

Według danych niemieckiej firmy konsultingowej EUPD Research rok 2020 będzie rekordowy, jeśli chodzi o wzrost nowych mocy w segmencie najmniejszych instalacji fotowoltaicznych o mocy do 10 kW. Obserwowane obecnie coraz większe zainteresowanie najmniejszymi systemami fotowoltaicznymi tłumaczone jest spadkiem ich cen oraz wzrostem kosztów energii z sieci.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas