Facebook

Photon Energy uruchomił dwie elektrownie PV na Węgrzech

Węgierska spółka zależna Photon Energy – Photon Energy Solutions – ukończyła budowę i podłączyła do sieci dwie elektrownie fotowoltaiczne o łącznej mocy 2,8 MWp na Węgrzech, w mieście Püspökladány. W tej samej lokalizacji spółka jest obecnie na zaawansowanym etapie budowy kolejnych ośmiu elektrowni PV o łącznej mocy 11,3 MWp.

Aktywa te zwiększą łączną, zainstalowaną moc elektrowni fotowoltaicznych na Węgrzech do 37,8 MWp. Moc całego portfolio elektrowni własnych grupy urośnie z kolei do 63,4 MWp. Przyłączenie do sieci kolejnych sześciu elektrowni solarnych ma nastąpić pod koniec października 2020 r., a dwie kolejne mają zostać oddane do użytku pod koniec listopada 2020 r.

Dwie nowe elektrownie zajmują powierzchnię 4,3 ha i są podłączone do sieci E.ON Tiszántúli Áramhálózati Zrt. Oczekuje się, że łącznie będą wytwarzać około 4,1 GWh energii elektrycznej rocznie. Grupa będzie obsługiwać nowe elektrownie za pośrednictwem dwóch spółek projektowych, będących w całości jej własnością, z których każda posiada licencję METÁR. Licencje te uprawniają każdą elektrownię do taryfy gwarantowanej (w postaci sprzedaży energii elektrycznej na rynku spot plus kontraktu na różnicę) w wysokości 33 360 HUF za MWh (ok. 93 EUR za MWh). Obie elektrownie mają prawo do maksymalnej zatwierdzonej i wspieranej produkcji wynoszącej około 38 400 MWh na koncesję w okresie 17 lat i 11 miesięcy. Oczekuje się, że łączne roczne przychody obu elektrowni wyniosą 380 tys. EUR.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas