Facebook

Apator Rector rozwija narzędzia cyfrowe dla energetyków

Apator Rector wdraża kolejną aplikację dla Energa Operator, która usprawnia pracę ekip technicznych pracujących w terenie.

Spółki energetyczne wykorzystują coraz większą paletę narzędzi cyfrowych do zarządzania majątkiem oraz operacjami dokonywanymi na sieci elektroenergetycznej. Po implementacji aplikacji ZET Mobile usprawniającej realizację zleceń obsługi technicznej w Energa Operator, firma Apator Rector wdraża kolejne narzędzie informatyczne w EOP.

Z aplikacji GIS Mobilny służby techniczne korzystają poprzez urządzenia mobilne z systemem Android. Dzięki temu narzędziu pracownicy służb serwisowych mają dostęp do aktualnych planów sieci energetycznej, a także opisów poszczególnych elementów infrastruktury. Są w stanie łatwo zlokalizować poszukiwany obiekt i szybko dotrzeć do niego.

Aplikacja umożliwia dostęp do danych zarówno w trybie online, jak i offline (po wcześniejszym przeniesieniu fragmentu sieci do pamięci urządzenia). Ma praktyczne zastosowanie podczas codziennej pracy ekipy, która musi dokonać oględzin sieci czy wymiany licznika. Sprawdza się w sytuacji, gdy poszukiwany obiekt znajduje się na terenach zadrzewionych lub zalesionych. Przydatna jest zwłaszcza podczas interwencji wywołanej awarią sieci np. na skutek warunków atmosferycznych. Dzięki precyzyjnej nawigacji ekipa serwisowa jest w stanie sprawnie wyszukać uszkodzony element infrastruktury i szybciej dotrzeć do miejsca awarii, co ma ogromne znaczenie, gdy odbiorca czeka na pomoc energetyków i przywrócenie zasilania. Dostęp do podglądu schematów urządzeń zainstalowanych na sieci pozwala na precyzyjne zaplanowanie pracy oraz dobór niezbędnych elementów potrzebnych do usunięcia awarii.

Aplikacja może być zasilana bieżącymi informacjami przez samych użytkowników. Warstwa szkicownika pozwala bowiem na nanoszenie projektów z uwagami, które w czasie rzeczywistym są dostępne dla pozostałych użytkowników systemu. Można również wykorzystać aparat urządzenia w celu wykonania, a następnie załączenia zdjęć do dokumentacji obiektu. Załączniki przesyłane są do wspólnego dla całego systemu repozytorium dokumentów.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas