Facebook

Targi Greenpower przyznały nagrody

Lampa, którą można zainstalować na ulicach nie podłączonych do sieci elektroenergetycznej, systemy fotowoltaiczne, mobilny bank energii – to niektóre produkty nagrodzone Złotymi Medalami Grupy MTP targów Greenpower.

Ponieważ Poznań został objęty czerwoną strefą, zaplanowane na 21-23 października Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej Greenpower nie mogły się odbyć. Złote Medale tych targów zostały jednak przyznane – konkursy i głosowania konsumentów odbywają się zawsze przed imprezą targową.

Eksperci sądów konkursowych Złotego Medalu Grupy MTP, pod przewodnictwem prof. Aleksandry Rakowskiej docenili i nagrodzili te produkty, które wpisują się w obecne trendy, dbają o zrównoważony rozwój, minimalizują zanieczyszczenie środowiska i wykorzystują odnawialne źródła energii.

Złote Medale targów Greenpower

Fotowoltaika w Polsce przeżywa swoje „pięć minut”. Obowiązujące prawo o odnawialnych źródłach energii (OZE) oraz system zachęt podatkowych i wsparcie finansowe  tzw. inwestycji prosumenckich stworzyły olbrzymie zapotrzebowanie nie tylko na panele fotowoltaiczne, ale i na systemy mocujące. Te były dotąd dedykowane głównie do dachów o dużych nachyleniach. Firma Corab proponuje systemy fotowoltaiczne na dachy płaskie PB Smart. Producent zapewnia bezpieczeństwo, szybkość i łatwość montażu urządzenia. Wprowadzone rozwiązania pozwalają na zastosowanie systemu zarówno u prosumentów, jak i wytwórców energii na skalę przemysłową.

Innym nagrodzonym modułem fotowoltaicznym jest Soluxtec Moduł 330 Wp. Gemini firmy Soluxtec czyli połączenie technologii dwustronnych (bifacialnych) ogniw fotowoltaicznych. W zależności od sposobu montażu moduły Gemini generują do 25% więcej energii elektrycznej w porównaniu do tradycyjnych modułów. Wykazują też stosunkowo niewielki wpływ zmian temperatury na wydajność urządzenia.

Lampa solarna Merkur firmy Photinus GmbH & Co, zgłoszona przez Akademię Słońca Krzysztof Frąszczak  pozwala na instalację oświetlenia ulicznego nawet na obszarach, gdzie występuje brak sieci elektroenergetycznej. Panele fotowoltaiczne zostały wprowadzone w obrys nowoczesnej, prostopadłościennej formy słupa, dyskretnie akcentując zastosowanie fotowoltaiki z zachowaniem siły oświetlenia. Produkt ten zdobył nie tylko uznanie sądu konkursowego, ale również został doceniony przez konsumentów i branżę, wygrywając konkurs o Złoty Medal Wybór Konsumentów targów Greenpower 2020.

Mobilny Bank Energii Power[Pack], zgłoszony przez T&T Proenergy, można wykorzystać do zapewnienia zasilania na placu budowy oraz w miejscach o ograniczonym dostępie do sieci energetycznych. Można naładować go z sieci energetycznej oraz z zestawu fotowoltaicznego. Z kolei Ogrzewanie indukcyjne Nikola 1 firmy PV Energia Polska Evan to jeden z najbardziej innowacyjnych i ekologicznych systemów grzewczych występujących na polskim rynku. Dostarcza wymaganą ilość energii cieplnej i elektrycznej do budynku, nie przynosząc tym samym dodatkowych kosztów eksploatacji.

Rozwiązaniem odpowiadającym na wyzwania trwającej transformacji energetycznej jest System Microgrid Zielonej Wyspy MEB firmy MEB Technical. Poprzez zastosowanie przemysłowych magazynów energii w sieciach lokalnych, pozwala maksymalizować wykorzystanie energii ze źródeł odnawialnych pracujących w tej sieci przy jednoczesnej funkcji bilansowania i stabilizacji. System wpływa na ekonomikę inwestycji i przewidywalność kosztów energii w obiektach i na zasilanych obszarach.

W czasach pandemii niezwykle ważna jest także możliwość usuwania bakterii, grzybów jak i wirusów. Urządzeniem wpisującym się w ten trend jest podest dekontaminacyjny firmy 01 Cyberaton ProenergY, zgłoszony przez T&T Proenergy. Jest to urządzenie do dezynfekcji obuwia, znajdujące zastosowanie zarówno jako część traktu komunikacyjnego bezpośrednio przed kasami sklepowymi, poczekalniami w miejscach publicznych, firmach czy domami. Nie wymaga stałego dozoru czy uzupełniania czynnika dezynfekującego, jest bezpieczne i przy prawidłowym użytkowaniu gwarantuje pełną dezynfekcję obuwia.
Kolejne targi Greenpower odbędą się w terminie 13-15 października 2020 roku.
www.GREENPOWER.mtp.pl

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas