Facebook

Programator czasowy WiFi ZCM-42 firmy Zamel

Programator typu ZCM-42 firmy Zamel jest uniwersalnym urządzeniem umożliwiającym automatyczne sterowanie oświetleniem, ogrzewaniem, napędami lub dowolnymi odbiornikami energii. Montowany na szynie DIN programator może jednocześnie pełnić funkcję zegara tygodniowego, programatora astronomicznego oraz zegara rocznego.

Mechanizm urządzenia zamknięty jest w obudowie dwumodułowej przystosowanej do montażu w rozdzielnicach na szynie TH 35. Charakteryzuje się stopniem ochrony na poziomie IP20. Dzięki specjalnym zaczepom umieszczonym od spodu obudowy zainstalowanie programatora czasowego na szynę nie przysparza żadnych trudności. W ZCM-42 zastosowano dwa niezależne kanały, dlatego pojedyncze urządzenie może indywidualnie zarządzać różnymi obwodami.

W programatorze czasowym WiFi ZCM-42 można zaprogramować 80 programów tygodniowych, 80 astronomicznych oraz 80 wyjątków i zdarzeń jednorazowych.

Zarządzanie programatorem możliwe jest za pomocą Internetu, przeglądarki, sieci WiFi. Aby zyskać dostęp do prostej w użyciu, intuicyjnej strony programatora, po połączeniu z siecią WiFi wystarczy tylko wpisać do przeglądarki adres konkretnego urządzenia. Po skonfigurowaniu urządzenia można zapisać wszystkie dane w pliku i przenieść do kolejnego programatora, co znacząco ułatwia pracę z większymi instalacjami.

Zegar sterujący ZCM-42 posiada dwa niezależne, programowalne wejścia sterujące kontrolujące pracę przekaźników wyjściowych urządzenia. Dzięki możliwości zaprogramowania reakcji na sygnał pojawiający się na wejściach zegara ZCM-42, instalator może zastosować je do podłączenia przycisku sterowania ręcznego lub dodatkowej automatyki (np. wyłącznika zmierzchowego).

Programator wyposażony został w tzw. superkondensator, który gwarantuje przez 24 godziny podtrzymanie ustawień w przypadku zaniku zasilania.

ZCM-42 jest produktem energooszczędnym, w czasie czuwania pobiera niecały wat energii.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas