Facebook

Ixxat CANnector firmy HMS Networks

Firma HMS Networks wprowadza na rynek Ixxat CANnector – elastyczne rozwiązanie do rejestrowania danych, mostkowania i rozszerzania sieci CAN. Uzupełniając istniejącą serię CAN @ net NT i CANbridge NT, CANnector oferuje dodatkowe interfejsy i funkcje, a także funkcjonalność rejestracji danych. Dzięki kompatybilności z CAN @ net NT i CANbridge NT, CANnector umożliwia łatwą rozbudowę istniejących instalacji.

Podobnie jak CAN @ net i CANbridge NT, CANnector jest urządzeniem autonomicznym, co oznacza, że do jego działania nie jest potrzebny żaden komputer. Oprócz standardowego urządzenia CANnector oferowane są trzy fabrycznie skonfigurowane wersje:

  • CANnector Range – do łatwego rozszerzenia zasięgu sieci CAN (FD) przez Ethernet lub interfejs CAN podłączony do komputera PC również za pomocą Ethernet;
  • CANnector Bridge – mostek / bramka CAN (FD), oparta na ramkach danych lub sygnałach, realizująca takie funkcje, jak np. przetwarzanie danych zmiennoprzecinkowych online dla wszystkich systemów magistrali;
  • CANnector Log – rejestrator danych z funkcją wyzwalania i buforem pierścieniowym, a także trybem uśpienia o niskim poborze mocy z i funkcją wake-up (budzenia) przez CAN (FD), przeznaczony do rejestrowania ramek danych lub sygnałów CAN (FD).

Ponieważ podstawowa konfiguracja sprzętowa jest taka sama, a różne funkcje CANnector są zapewniane przez ładowalne konfiguracje, wszystkie urządzenia CANnector można rekonfigurować tak, aby obejmowały wybraną funkcjonalność.

Platforma Linux umożliwia CANnector wykonywanie złożonych aplikacji i przetwarzanie danych bezpośrednio na urządzeniu. Obsługa plików z opisem magistrali umożliwia również pracę na poziomie sygnału.

Dzięki zastosowaniu rozwiązania „Wake-up on CAN” i możliwości wyłączenia funkcji TX na szynach CAN, urządzenie może być wykorzystywane w aplikacjach wrażliwych pod kątem zasilania i bezpieczeństwa.

CANnector jest dostępny w różnych wersjach sprzętowych, różniących się jedynie liczbą obsługiwanych interfejsów. Maksymalna liczba interfejsów to osiem CAN (FD), dwa LIN, dwa cyfrowe IO i jeden interfejs podrzędny EtherCAT, a także Ethernet i USB. Interfejs podrzędny EtherCAT jest zaimplementowany przy użyciu technologii Anybus CompactCom firmy HMS, co umożliwia przyszłą obsługę innych protokołów przemysłowych Ethernet. Opcjonalnie dostępne są rozszerzenia USB, takie jak Wi-Fi i Bluetooth.

Połączenie z chmurą i PLC

Ixxat CANnector oferuje liczne dodatkowe funkcje, które umożliwiają np. wizualizację danych na żywo i symulację za pomocą urządzeń mobilnych (smartfonu lub tabletu) z wykorzystaniem Wi-Fi lub łączność z chmurą przez OPC-UA, MQTT bądź przez HMS Hub ™ – własne rozwiązanie łączeniowe HMS dla danych przemysłowych.

Wykorzystując interfejs podrzędny EtherCAT, CANnector umożliwia bezpośrednie połączenie sieci opartych na CAN (FD) z przemysłowymi sieciami Ethernet lub PLC. Wszystkie funkcje mogą być wykonywane równolegle na urządzeniu CANnector, dzięki czemu np. rejestrowanie danych może odbywać się równolegle do mostkowania CAN (FD) i wizualizacji danych na urządzeniach mobilnych.

Prosta konfiguracja

HMS udostępnia bezpłatne narzędzie Windows, które umożliwia łatwą konfigurację urządzenia. Standardowy zakres funkcji można rozszerzyć za pomocą zintegrowanego środowiska programistycznego i debugowania oraz własnego kodu C użytkownika lub modeli Matlab / Simulink, które można wykonać bezpośrednio na urządzeniu.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas